Share

به گزارش خبرگزاری میزان، خبرگزاری قوه قضاییه جمهوری اسلامی، گروهی که «ورزشکارنماهای نیمه عریان زن ایرانی» خوانده شده‌اند، به دادسرا احضار شده‌اند.

%d8%a8%d8%af%d9%86%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c

 خبرگزاری میزان نوشته: «علی‌رغم اینکه فدراسیون پرورش اندام صراحتا اعلام کرده به خاطر مسائل شرعی و قانونی، بانوان هیچ فعالیتی در این رشته ندارند و بانوان کشورمان نیز به همین دلایل هیچ گونه رغبتی به این ورزش نشان نمی‌دهند اما برخی به دلایل خاص و رسیدن به منافع شخصی، تخلفاتی در این زمینه داشته‌اند.»

بر اساس این خبر، برخی ورزشکاران مرد بعد از آموزش دادن به زنان آنها را به مسابقات برون مرزی اعزام کرده‌اند.

تصاویر حضور این زنان به نوشته خبرگزاری میزان، «به صورت نیمه عریان» در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است و بعد از انتشار این تصاویر، پرونده‌ای در شعبه ویژه جرایم دادسرای فرهنگ و رسانه تشکیل شد.

به دنبال تشکیل این پرونده، مربیان مرتبط با این پرونده «ممنوع‌الفعالیت» و «ممنوع‌الخروج» شده‌اند و چهار مربی و دو ورزشکار زن که در این مسابقات حضور داشتند، برای بازپرسی به شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده‌اند.

پیش از این به دنیال رصد فضاهای مجازی از سوی قوه قضاییه، گروهی از افراد که به عنوان مدل یا عکاس در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام عکس‌هایی منتشر می‌کردند در یک پروژه به نام «عنکبوت» دستگیر شده بودند.

علاوه بر اینها بازیگران و هنرمندان زن ایرانی هم برای انتشار عکس‌های خود با معذوریت مواجه‌اند.

Share