Share

 فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه خواستار محاکمه زهرا رهنورد، از رهبران مخالفان دولت شد. 

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، طیبه صفایی، رئیس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه زهرا رهنورد به «مقدسات نظام و آرمان‌های جمهوری اسلامی» توهین کرده است، از رئیس قوه قضاییه خواست که وی را به عنوان «یکی از سران فتنه» محاکمه کند. 

 

برخی مقامات رسمی جمهوری اسلامی از رهبران مخالفان دولت دروقایع پس از انتخابات سال گذشته با عنوان «سران فتنه» یاد می‌کنند و میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج انتخابات و محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران را «سران فتنه» می‌نامند. 

 

بنا به این گزارش طیبه صفایی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، زهرا رهنورد را متهم کرد که مانند مریم رجوی، از رهبران سازمان مجاهدین خلق عمل می‌کند. 

 

وی مدعی شد که زهرا رهنورد «به دلیل مواضع ضد نظامش از سوی جامعه اسلامی به خصوص زنان مطرود شده است و فقط حمایت منافقین را دارد.» 

 

مریم بهروزی، دبیر کل جامعه اسلامی زینب نیز با تاکید بر اینک زهرا رهنورد به دلیل مواضعش یکی از «سران فتنه» محسوب می‌شود، گفت: «‌رهنورد از ابتدا نیز انقلاب اسلامی و ولایت فقیه را قبول نداشته، همواره دارای مواضع انحرافی و غیر انقلابی بوده و هیچگاه پشتیبان انقلاب نبوده است.» 

 

عشرت شایق، عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران نیز دلیل درخواست محاکمه زهرا رهنورد را «ساختارشکنی و همراهی با گروهک‌های تروریستی» دانست و گفت که این محاکمه «از مهم‌ترین خواسته‌های مردم ایران» است. 

 

وی مدعی شد که «سران فتنه با مرور زمان ارتباطات فراوان خود با گروه‌های تروریستی و ضد انقلابی را آشکار کرده‌اند.» 

 

عشرت شایق افزود: «جامعه زنان کشور با نفرت فراوان از سخنان رهنورد، متاسف است که وی در مسیر انحطاط گام برمی دارد و مطالبات گروهک تروریستی را مطرح و دنبال می‌کند.» 

این فعال سیاسی اصول‌گرا مدعی شد که «زهرا رهنورد در حال حاضر با مریم رجوی و گروهک‌های تروریستی همراهی دارد.» 

 

مقامات قضایی ایران در وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری، برخی از مخالفان دولت را به همکاری و ارتباط با سازمان مجاهدین خلق متهم کرده و برای برخی از این افراد حکم اعدام صادر کردند. 

 

 

Share