Share

در ادامه حملات اخیر نیروهای محافظه‌کار به وزارت ارشاد به‌دلیل برگزاری یک کنسرت در قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع دینی شیعه گفت وزارت ارشاد فکر می‌کند این کارها به سود دولت است.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع دینی شیعه

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع دینی شیعه

مکارم شیرازی دوشنبه ۳ اکتبر / ۱۲ مهر گفت تصورش این است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی «گرفتار یک سلسله محاسبات نادرست از وضع جامعه شده و گمان می کند این کارها به نفع دولت است».

او گفت: «گویا وزارت ارشاد اجرای کنسرت را در همه شهرها و حتی در قم که قداست خاص آن بر هیچ‌کس پوشیده نیست با آن حواشیِ زننده از واجب‌ترین واجبات خود می‌شمرد.»

روز سه‌شنبه، ۶ مهرماه در تالار آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم کنسرت گروه «مهبد» برگزار شد. در این برنامه که نخستین کنسرت در قم بود سرودهای حماسی اجرا شد اما سایت‌های محافظه‌کار با انتشار تصاویری از حاشیه این کنسرت از «هنجارشکنی‌ها» و آن‌چه «رفتارهای غیراخلاقی» نامیدند، انتقاد کردند و این تصاویر را در اختیار مراجع دینی شیعه قرار دادند.

مکارم شیرازی حجت‌الاسلام عباس دانشی، مدیرکل اداره ارشاد اسلامی قم را در این پیوند احضار کرد و از او توضیح خواست اما پس از این دیدار گفت توضیحات او قانع‌کننده نبود.

این مرجع دینی گفت: «اگر بنا است برنامه‌هایی برای شادی جوانان اجرا شود، می‌توان با هماهنگی خبرگان از حوزه علمیه برنامه‌هایی خالی از هرگونه مسائل خلاف شرع و هماهنگ با فرهنگ اسلامی تنظیم کرد، نه اینکه چشم و گوش بسته دنبال فرهنگ‌های غربی افتاد.»

پیش از مکارم شیرازی، آیت‌الله محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در همین رابطه در حمله‌ای بی‌سابقه به علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی بیشتر کارنامه او را خلاف ارزش‌های اسلامی دانسته و گفته بود رئیس جمهوری باید به او تذکر دهد.

بیشتر بخوانید:

حملات تند محمد یزدی به وزیر ارشاد: اکثر اقدامات شما منکرات است

 

Share