Share

در ادامه مخالفت برخی از محافظه‌کاران حکومتی ایران با برگزاری مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی همزمان با روز عاشورا، انصار حزب‌الله نیز چند تن از افرادش را بسیج کرد تا علیه این دیدار ورزشی تجمع کنند.

حسین الله‌کرم در تجمع ۴۰ تا ۵۰ نفری انصار حزب‌الله علیه برگزاری مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی

حسین الله‌کرم در تجمع ۴۰ تا ۵۰ نفری انصار حزب‌الله علیه برگزاری مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی

روز جمعه ۷ اکتبر / ۱۶ مهر، پس از نماز جمعه حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر از افراد انصار حزب‌الله در میدان فلسطین تهران جمع شدند و انزجار خود از برگزاری مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی اعلام کردند.

دیدار تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه سه‌شنبه ۲۰ مهر، ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه به وقت ایران در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و همزمان شده است با روز تاسوعا. همین موضوع از چند روز پیش دستاویز گروهی از محافظه‌کاران شده و آن‌ها بارها درباره چگونگی برگزاری این مسابقه پیشنهادهایی ارائه کرده‌اند.

حسین الله‌کرم، از مسئولان اصلی انصار حزب‌الله روز گذشته (پنج‌شنبه) در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده بود این گروه بعد از نماز جمعه در انزجار از بازی ایران و کره در میدان فلسطین تجمع خواهند کرد.

الله‌کرم در تجمع جمعه بیانیه‌ای را خواند که در آن آمده بود: «نگرانیم که به دلیل عدم تدبیر در قرعه‌کشی مسابقات مقدماتی جام جهانی حرمت عاشورا شکسته بشود لذا به فدراسیون فوتبال، سفارتخانه کره جنوبی و… مراجعه کردیم و پیشنهاد دادیم بازی برگزار نشود یا بازی یک روز دیگر برگزار شود.»

موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران نیز در نماز جمعه این هفته از مسئولان و هواداران فوتبال خواست تا فضای ورزشگاه آزادی در روز بازی با کره جنوبی را کاملاً «عاشورایی» کنند.

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران با چند سفر به مالزی و سوئیس تلاش کردند تا یا تاریخ این مسابقه را تغییر دهند و یا محل برگزاری آن را، اما فدراسیون جهانی فونبال (فیفا) به‌دلیل آن‌که برنامه‌های خود را چهار ساله یا هشت ساله تنظیم می‌کند با این تغییرات موافقت نکرده است.

بیشتر بخوانید:

موحدی کرمانی: عوض کف در این مسابقه، همه باید فریاد بزنند یا حسین

Share