Share

قاسم جاسمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از کشته شدن ۱۲ عضو پژاک در استان کرمانشاه خبر داد.

pjak

عکس از آرشیو – دو تن از گریلاهای حزب حیات آزاد کردستان- پژاک

قاسمی جمعه ۱۶ مهر به خبرگزاری میزان گفت که نیروهای سپاه پاسداران هفته گذشته در منطقه مرزی ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه «کانون» یک تیم ۱۲ نفره از اعضای پژاک را شناسایی کردند و پس از حمله به آنها تمام ۱۲ نفر را کشتند.

به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران نیروهای تیپ انصار الرسول سپاه پاسداران نبی اکرم با این اعضای پژاک درگیر شدند. در این درگیری ۳ تن از نیروهای سپاه نیز کشته شدند.

سایت رسمی حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) یک روز پیش از انتشار این خبر در سایت‌های رسمی ایران اعلام کرده بود که تعدادی از گریلاهای یگان‌های مدافع شرق کردستان، شاخه نظامی پژاک سه شنبه چهارم اکتبر در منطقه ثلاث باباجانی کشته شدند.

این سایت حمله نیروهای سپاه به اعضایش را نتیجه «توطئه سپاه پاسداران و نیروهای بومی» اعلام کرد و نوشت که جزئیات بیشتر این درگیری را در روزهای آینده منتشر خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ایران گفت که این اعضای پژاک به تازگی برای انجام عملیاتی وارد ایران شده بودند. سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ۱۳ مهر از کشته شدن ۱۲ تن از اعضای «یک گروه مسلح» خبر داده بود که «قصد رخنه به خاک ایران را داشتند».

پژاک، شاخه ایرانی حزب کارگران کردستان، پ‌ک‌ک شناخته می‌شود و از جمله گروه‌های مسلح چپ‌گرا در کردستان است. بیشتر فعالیت آن در مرز بین ایران، عراق و ترکیه است.

سپاه خردادماه گذشته پس از مدت‌ها با یک تیم پنج نفره پژاک در سردشت درگیر شده بود. در ماه‌های اخیر سپاه در منطقه غرب ایران بیشتر با حزب دمکرات کردستان ایران درگیر شده است.

 


بیشتر بخوانید:

«۱۲ کشته در درگیری سپاه پاسداران با یک گروه مسلح در مرز کرمانشاه»

Share