Share

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران جزئیات بیشتری از دستگیری عوامل ترور مسعود علی‌محمدی، استاد دانشگاه، فاش ساخت.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در نشست خبری خود در این رابطه گفت که نیروهای وزارت اطلاعات تا درون تشکیلات موساد، سازمان اطلاعات و امنیت اسرائیل نفوذ کرده و «ضربه‌ سنگینی» به آن وارد کرده است.

وی گفت وزارت اطلاعات ایران شبکه‌های مختلف موساد را که در اسرائیل آموزش دیده‌اند شناسایی کرده است که یکی از این شبکه‌ها عملیات ترور مسعود علی‌محمدی را انجام داده بود.
 

مصلحی افزود بخشی از افراد این شبکه‌ها دستگیر شده‌اند و بخشی دیگر در حال «بهره‌برداری» هستند.

وی گفت چون اسرائیل با «پیشرفت‌های علمی کشورهای اسلامی و منطقه» مخالف است کلیه دانشمندان در معرض ترور هستند و ایران اطلاعات خود در این رابطه در اختیار کشورهای منطقه قرار خواهد داد.
 

وزیر اطلاعات گفت بیش از ۱۰ نفر دستگیر شده‌اند اما فعلأ لازم نمی‌داند آن‌ها را معرفی کند.

این در حالی است که شب گذشته تلویزیون دولتی ایران اعترافات فردی به نام مجید جمالی‌فش را به‌عنوان «عامل اصلی ترور مسعود علی‌محمدی» پخش کرد که در آن وی توضیح داد در اسرائیل آموزش‌های لازم را برای این ترور دیده بود.
 

وی افرادی را که موساد مورد بهره‌برداری قرار می‌دهد «مزدورهای لمپن بی‌ریشه» معرفی کرد و افزود: «ریگی، منافقین، افراد وابسته به گروهک کوموله، پژاک و دموکرات که از نظام جمهوری اسلامی ضربه‌های سنگین خورده و با شکست مواجه شده‌اند از مصادیق این افراد هستند.»
 

وزیر اطلاعات ایران برای نمونه از «نشست‌های ریگی با مسئولان موساد و ناتو» و برگزاری جلسات با مجاهدین خلق به منظور «تمرکز بر سایت‌های هسته‌ای ایران» سخن گفت.
 

روز گذشته وزارت اطلاعات ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از دستگیری عوامل ترور مسعود علی‌محمدی، استاد فیزیک دانشگاه تهران خبر داد.
 

در این اطلاعیه آمده بود که سازمان اطلاعات و امنیت اسرائیل از پایگاه‌هایی در برخی از کشورهای اروپایی و غیر اروپایی و همچنین برخی کشورهای همسایه ایران عملیات ترور علی‌محمدی را هدایت کرده است.
 

مسعود علی‌محمدی، در دی ماه سال گذشته بر اثر یک انفجار تروریستی در نزدیکی منزلش، کشته شد.
 

در آن زمان گروه‌های طرفدار دولت ایران این ترور را به آمریکا و اسرائیل نسبت دادند و مسعود علی‌محمدی را فردی وفادار به دولت و جمهوری اسلامی ایران معرفی کردند در حالی که مخالفان دولت این استاد دانشگاه را مدافع میرحسین موسوی، از رهبران مخالف دولت ایران، عنوان کردند.

هشتم آذرماه سال جاری نیز بر اثر دو انفجار بمب در دو نقطه تهران، مجید شهریاری و فریدون عباسی، دو استاد دانشگاه بهشتی مورد سوء قصد قرار گرفتند که مجید شهریاری جان خود را از دست داد و فریدون عباسی زخمی شد.

در پی این دو ترور مقامات ایران، از جمله محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران عاملان این اقدام تروریستی را به آمریکا و اسرائیل نسبت دادند، اتهامی که آمریکا با محکوم کردن ترورها آن‌ها را رد کرده است.
 

 

Share