Share

ارتش سوریه در نبرد با مخالفان دولت اسد، بخش‌هایی از استان حماه و روستاهای غرب سوریه را به تصرف خود درآوردند. داعش نیز در حملاتی به نیروهای مسلح مخالف دولت مناطقی را در مرز ترکیه تصرف کردند.

syrian airstrike

عکس از آرشیو – ارتش سوریه با پشتیبانی حملات هوایی روسیه در استان حماه پیشروی کردند

به گزارش خبرگزاری رویترز، در آستانه اعلام رأی شورای امنیت به پیش‌نویس طرح فرانسه و روسیه، نیروهای دولتی سوریه شنبه هشتم اکتبر/ ۱۷ مهر با کمک حملات هوایی روسیه و پشتیبانی زمینی ایران، عراق و لبنان پیشروی‌هایی در حلب، حماه و روستاهای غرب سوریه داشتند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گزارش داد که نیروهای دولتی سوریه کنترل نواحی وسیعی از شمال استان حماه را به دست گرفتند. این نواحی از ماه اوت در کنترل مخالفان بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بود.

تلویزیون المنار حزب الله لبنان نیز گزارش داد که شهرک‌ها و روستاهای این ناحیه از جمله التالسیه و تل الاسود را از مخالفان بازپس گرفتند.

گروه‌های احرار الشام و جند الاقصی در دو روز گذشته در این منطقه با یکدیگر به تبادل آتش پرداختند.

نیروهای داعش نیز در یک حمله تلافی‌جویانه به مناطق تحت کنترل گروه‌های مخالف اسد که از سوی ترکیه حمایت می‌شوند، چندین روستا و نقطه استراتژیک دبیق را در شمال حلب تصرف کردند.

داعش در این حملات که از شامگاه جمعه هفتم اکتبر آغاز شد روستای اخترین را که در کنترل نیروهای ترکمن بود به تصرف خود درآوردند. در این حملات دو تن از مخالفان دولت سوریه کشته و ۹ تن کشته شدند.

جنگنده‌های ترکیه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴ بار مواضع داعش را در این ناحیه بمباران کردند.

درگیری‌های جدید در حماه و حلب در حالی در جریان است که شورای امنیت سازمان ملل متحد در حال بررسی پیش‌نویس طرح فرانسه و روسیه برای بحران سوریه است.

فرانسه در این طرح خواهان پایان حملات هوایی به شهر حلب شده است. روسیه در طرحی جداگانه خواستار از سرگیری توافق مسکو و واشنگتن برای برقراری آتش بس در سوریه است.

بر پایه اعلام سازمان ملل درحملات سنگین نیروهای دولتی سوریه به پشتیبانی روسیه در دو هفته گذشته به حلب دست‌کم ۳۷۶ نفر کشته و بیش از یک هزار و ۲۶۰ تن نیز زخمی شدند.


بیشتر بخوانید:

پیشروی نیروهای سوریه در حلب

روسیه خواهان نشست فوری شورای امنیت در مورد سوریه شد

Share