Share

در پی موافقت وزارت ارشاد با لغو کنسرت‌ها در شهر قم، عباس دانشی، مدیرکل ارشاد قم استعفا داد. علی جنتی، وزیر ارشاد نیز با استعفای دانشی موافقت کرد.

در پی موافقت وزیر ارشاد با لغو کنسرت در قم مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد قم استعفا داد

سایت وزارت ارشاد اسلامی ایران یکشنبه ۱۸ مهر متن استعفانامه مدیرکل ارشاد قم را منتشر کرد.

دانشی در استعفانامه خود خطاب به وزیر ارشاد دلایل استعفای خود را در چهار بند شرح داد. او نوشته است که پیش از مصاحبه مطبوعاتی هفته دولت «رسماً» اعلام کرده بوده که مدیریت ارشاد قم «برنامه‌ای برای اجرای کنسرت ندارد» و اجرای موسیقی انقلابی که هشتم مهر در قم برگزار شد «به هیچ وجه کنسرت موسیقی نبود».

هشتم مهر گروه مهبد به مناسبت هفته دولت در تالار آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم کنسرتی از سرودهای «انقلابی» برگزار کرد.

در پی برگزاری این کنسرت، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و تعدادی از اصول‌گرایان واکنش‌های تندی نشان دادند و خواهان لغو برگزاری کنسرت در قم شدند.

دانشی در ادامه استعفانامه خود برنامه موسیقی انقلابی را «کاملاً منطبق بر معیارهای اسلامی» دانست و گفت که موسیقی‌هایی که اجرا شد «پرتکرارترین موسیقی‌های صدا و سیما» هستند.

مدیرکل مستعفی ارشاد قم درباره حاشیه‌های پس از اجرای موسیقی انقلابی نوشت: «بعد از پایان یافتن مراسم متاسفانه عده‌ای از بانوان رعایت حجاب اسلامی را نکرده‌اند و افرادی با انگیزه سیاسی صرفاً به گرفتن عکس از صحنه‌های نامناسب مبادرت ورزیده و این تصاویر را در اختیار بعضی از مراجع جامعه مدرسین گذاشته‌اند».

او در پایان نوشت که با وجود اینکه معتقد است هیچ‌گونه تخلفی عمدی از سوی اداره کل ارشاد اسلامی قم صورت نگرفته، اما برای کاهش انتقادات علیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استعفا می‌دهد.

در ماه‌های گذشته کنسرت‌های متعددی در برخی از استان‌های ایران از جمله استان خراسان رضوی لغو شدند. روحانیان به اجرای کنسرت در شهرهای قم و مشهد اعتراض دارند. وزارت ارشاد نیز در مورد هر دو شهر از نظر روحانیان حوزه علمیه قم تمکین کرده است.


بیشتر بخوانید:

وزارت ارشاد به برگزار نشدن کنسرت در قم تمکین کرد

تلاش‌های تازه برای جلوگیری از برگزاری کنسرت؛ این بار در قم

Share