Share

احسان مازندرانی، روزنامه‌گار زندانی به سبب خونریزی معده و افت شدید قند به طور موقت از زندان اوین آزاد و به بیمارستان منتقل شده است.

Ehsan-Mazandarani

احسان مازندارنی روزنامه نگاری که در پروژه نفوذ سپاه دستگیر شده بود، گفته در طول ۱۰ ماه گذشته روزهای رقت انگیزی را گذرانده است

ملیحه حسینی، همسر احسان مازندارانی به خبرگزاری کار ایران، ایلنا گفته وقتی برای پیگیری وضعیت همسرش به دادسرا مراجعه کرده بود، مطلع شده که پزشکان زندان در تماس تلفنی با دادسرا از وضعیت احسان مازندرانی ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند کاری از آنها ساخته نیست و به همین خاطر خانواده این روزنامه نگار زندانی او را مستقیماً از اوین به بیمارستان منتقل کردند.

به گفته ملیحه حسینی، احسان مازندرانی دچار خونریزی معده و افت شدید قند خون شده بود.

احسان مازندرانی، سردبیر پیشین روزنامه فرهیختگان بارها در زندان دست به اعتصاب غذا زده بود. آخرین اعتصاب او با انتشار نامه‌ای سرگشاده از یکم مهرماه امسال آغاز شده بود. او در آن نامه نوشته بود که در طول ۱۰ ماه گذشته «در یک پروژه شبه آدم‌ربایی، روزها و شب‌های طاقت‌فرسا و رقت‌انگیزی» را گذرانده است.

احسان مازندرانی، فارغ‌التحصیل دانشکده خبر است که در سال ۹۲ و به دنبال روی کار آمدن دولت حسن روحانی، به مدیرمسئولی روزنامه فرهیختگان منصوب شد.

با کلید خوردن پروژه نفوذ در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، یازدهم آبان ماه سال گذشته، عیسی سحرخیز، آفرین چیت‌ساز، احسان مازندرانی، سامان صفر‌زایی و داود اسدی، دستگیر و محاکمه شدند.

او پیش‌تر نیز در اسفند ۹۱ و به دنبال موج بازداشت روزنامه‌نگاران در آن سال، در دفتر روزنامه اعتماد بازداشت شد و پس از حدود سه هفته با سپردن وثیقه از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد.


در همین زمینه

احسان مازندرانی و اعلام اعتصاب غذا از روز اول مهر

Share