Share

در حمله هوایی شدید روسیه به بخش شرقی شهر حلب سوریه که در آن شورشیان مستقر هستند، دست‌کم ۲۵ نفر کشته شدند.

syria

دیده‌بان حقوق بشر سوریه ضمن اعلام این خبر به‌نقل از ساکنان شهر و نیروهای امدادگر گفته است در این حملات و حملات به روستاهای اطراف در مجموع ۵۰ غیرنظامی کشته شدند.

در بخشی از شهر حلب یک مرکز پزشکی و یک زمین بازی مورد هدف قرار گرفتند.

ارتش سوریه و متحدان روسی آن گفته بودند که در هفته‌های اخیر حملات خود به حلب را کاهش داده‌اند تا غیرنظامیان بتوانند از مناطقی که شورشیان در آن مستقر هستند خارج شوند. شورشیان نیز مجاز هستند با سلاح سبک از حلب خارج شوند.

در این میان بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا، روسیه را مسئول حمله ۱۹ سپتامبر / ۲۹ شهریور به کاروان کمک‌های انسانی به مردم سوریه کرد.

جانسون گفت همه شواهد حاکی از درستی این نتیجه‌گیری است. او خواهان یک حرکت اعتراضی در مقابل سفارت روسیه علیه عملیات نظامی این کشور در سوریه شد.

سفارت روسیه نیز در صفحه توئیتر نوشت روسیه در سوریه هزاران روستا آزاد کرده و هزاران تُن کمک‌های انسانی در این کشور توزبع کرده است.

از سوی دیگر خبرگزاری رسمی سوریه نیز خبر داده است که در شهر درعا واقع در جنوب این کشور، شورشیان به یک مدرسه ابتدایی حمله کردند. در این حمله ۱۸ کودک مدرسه‌ای زخمی شدند.

از آغاز اعتراضات مردمی سوریه در سال ۲۰۱۱ و سپس جنگ در این کشور، تا کنون ۴۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از آغاز جنگ در سوریه بخش‌های بزرگی از این کشور از کنترل رژیم بشار اسد خارج شد. این مناطق توسط گروه‌های شبه‌نظامی مختلف اداره می‌شوند. از خارج از سوریه نیز کشورها و نیروهایی در این جنگ شرکت دارند.

Share