Share

علی هاشمی، رئیس کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران جمعیت معتادان به مواد مخدر در ایران را نزدیک به چهار میلیون نفر اعلام کرد و گفت ۲۱ درصد جامعه کارگری معتاد هستند.

etiad-workers

۲۱ درصد از جامعه ۱۳ میلیون نفری کارگری ایران به مواد مخدر اعتیاد دارند

هاشمی جمعه ۲۳ مهر به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفت آمار معتادان قطعی در ایران کمتر از دو و نیم میلیون نفر نیست و با در نظر گرفتن کسانی که به طور تفننی مواد مخدر مصرف می‌کنند این آمار به چهار میلیون نفر می‌رسد.

رییس کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که ۲۱ درصد از جامعه ۱۳ میلیون نفری کارگری ایران به مواد مخدر اعتیاد دارند.

او در ادامه از برگزاری سه نشست سه ساعته علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی با سران سه قوه درباره آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد خبر داد و گفت که خامنه‌ای در این نشست گفته است که این جلسات ۲۰ سال با تأخیر برگزار شده است.

هاشمی گفت که پس از این نشست‌ها ۶ مصوبه در رابطه با مبارزه با اعتیاد تصویب شد.

پیشتر نیز پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران از افزایش شیوع مصرف مواد مخدر در کارکنان بخش صنعت ایران خبر داده بود. او گفته بود که از هر پنج نفر، یک نفر در محیط‌های کاری به مواد مخدر اعتیاد دارد.

در سال ۹۴ آمار معتادان مواد مخدر در جامعه کارگری ۲۰ درصد اعلام شده بود. آمار رسمی شمار کل معتادان در ایران را یک میلیون و ۳۲۵هزار نفر بر آورد می‌کند.


بیشتر بخوانید:

اعتیاد، بزرگ‌ترین گرفتاری کارگران ایران بعد از نان

مشاور ستاد مبارزه با مواد مخدر: در پیشگیری از اعتیاد ۳۵ سال از جهان عقب‌تریم

Share