Share

در پی انتشار شایعاتی مبنی بر کنار رفتن علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی از این سمت، او در این‌باره گفت باید چند روز صبر کرد.

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی جنتی یکشنبه ۲۵ مهرماه در ستاد برگزاری انتخابات هیأت نظارت بر مطبوعات درباره شایعات منتشرشده در مورد کنار رفتنش از سمت وزیر ارشاد اسلامی گفت: «چند روز دیگر نتیجه مشخص می‌شود و من درباره این موضوع صحبت نمی‌کنم.»

روز شنبه ۲۴ مهر رسانه‌های ایران به‌نقل از عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور از روشن شدن وضعیت علی جنتی در نشست هیأت دولت که امروز (یکشنبه) برگزار می‌شود خبر داده بودند اما او نیز گفته بود از استعفای علی جنتی خبری ندارد.

در پی مسائل پیش آمده در برگزاری یک کنسرت در شهر قم که با اعتراض گروهی از مراجع دینی حوزه علمیه و محافظه‌کاران روبه‌رو گردید و منجر به استعفای مدیرکل ارشاد اسلامی استان قم شد، گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال تغییر وزیر ارشاد اسلامی مطرح شد؛ حتی خبرگزاری فارس اعلام کرد که علی جنتی در محل کار خود حاضر نشده و این موضوع نشان می‌دهد که برکناری او در حال انجام است.

با این حال حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد روز دوشنبه خبر استعفا یا برکناری علی جنتی را تکذیب کرد.

حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری نیز پنج‌شنبه ۲۲ مهر استعفای جنتی را نه تأیید و نه تکذیب کرد. او در برابر شایعه جایگزینی‌اش به جای علی جنتی نیز همین موضع را گرفت.

بیشتر بخوانید:

مشاور فرهنگی رئیس‌جمهوری: استعفای وزیر ارشاد را نه تأیید می‌کنم و نه تکذیب

Share