Share

برای چهارمین بار از آغاز ماه محرم، در خیمه‌های عاشورایی شیعیان در بغداد انفجاری انتحاری رخ داد. در این انفجار که مسئولیت آن را داعش به عهده گرفت چهار تن کشته و دست‌کم ۱۲ تن مجروح شدند.

ashura-in-baghdad

عکس از آرشیو – از آغاز محرم داعش چهار بار خیمه‌های عاشورایی شیعیان بغداد را منفجر کرده

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این انفجار یکشنبه ۱۶ اکتبر/ ۲۵ مهر در چادری که عزاداران محرم در منطقه شیعه نشین جدریه در نزدیگی رود فرات رخ داد.

یک بمبگذار انتحاری در حالی که شیعیان مشغول برگزاری مراسم عزاداری محرم بودند وارد خیمه آنها شد و خود را منفجر کرد.

داعش با انتشار بیانیه‌ای در سایت خبری اعماق که منتسب به این گروه است، مسئولیت این انفجار را به عهده گرفت.

این چهارمین بار طی دو هفته گذشته است که خیمه‌های عاشورایی شیعیان بغداد هدف عملیات انتحاری داعش قرار گرفته است. روز گذشته نیز انفجاری در یک چادر عزاداری محرم در منطقه الشاب بغداد رخ داد و جان دست‌کم ۳۵ تن را گرفت.

داعش در حالی این عملیات انتحاری را سازمان می‌دهد که ارتش عراق با کمک ائتلاف ضد داعش در حال آماده شدن برای انجام عملیات بازپس‌گیری موصل از داعش است. این شهر تنها پایگاه مهمی است که همچنان در تصرف داعش است.

حیدر فاضل، از فرماندهان این عملیات می‌گوید که سپاهی متشکل از بیش از ۲۵ هزار نظامی و شبه‌نظامی سنی و شیعه از پنج جبهه آماده حمله به مهم‌ترین پایگاه داعش در موصل شده‌اند.

ارتش عراق نیز بامداد یکشنبه ده‎ها هزار اطلاعیه بر روی شهر موصل ریخت تا به ساکنان این شهر اعلام کند که نیروهای نظامی در آخرین مرحله آماده‌سازی عملیات بازپسگیری این شهر قرار دارند.


بیشتر بخوانید:

انفجار انتحاری در مراسم عزاداری شیعیان بغداد دست‌کم ۳۵ کشته برجای گذاشت

پخش هزاران اطلاعیه ارتش بر فراز موصل: حمله نزدیک است

Share