Share

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از دستگیری ۱۱ تن مرتبط به فعالیت مدلینگ در شهر زاهدان خبر داد.

model

از اردیبهشت گذشته شماری از افرادی که در ایران مدلینگ می‌کردند بازداشت شده‌اند

خبرگزاری تسنیم یکشنبه ۲۵ مهر گزارش داد سپاه پاسداران استان سیستان و بلوچستان «یک شبکه سازمان‌یافته مدلینگ» را در شهر زاهدان، مرکز این استان شناسایی کردند و ۱۱ تن را در این ارتباط دستگیر کردند.

سپاه اعلام کرد که این افراد «عکس‌های مستهجن» در فضای مجازی منتشر می‌کردند، آتلیه‌های زیرزمینی داشتند و در تلاش برای «رواج مدلینگ» بودند.

اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان همچنین گزارش داد که شماری از افرادی نیز که «ناخواسته در دام این شبکه افتاده بودند، احضار و ارشاد شدند».

به علاوه سه آتلیه عکاسی زیرزمینی نیز پلمپ شدند.

اطلاعات سپاه پاسداران ایران از اریبهشت سال جاری پرونده‌ای به نام «پروژه عنکبوت» باز کرده است که در این پروژه مرکز جرایم سازمان یافته سپاه تعدادی از مدل‌ها و عکاسان ایرانی فعال در عرصه مدلینگ را بازداشت می‌کند.

مرکز جرایم سازمان‌یافته با صدور اطلاعیه‌ای به «برخورد با مدیران چند صفحه فعال در زمینه تبلیغات اینترنتی در شبکه‌های ارتباطی خارجی» و «حضور و رفت و آمد قابل توجه برخی عناصر در کشورهای همسایه و غربی» اشاره کرده و از انجام عملیات برون‌مرزی چندمرحله‌ای برای اشراف و برخورد قاطع با این شبکه‌ها خبر داده و گفته بود که قرار است مستندات تصویری آن در آینده منتشر شود.


بیشتر بخوانید:

اعترافات یک مدل خطرناک

Share