Share

استعفای سه وزیر کابینه دولت یازدهم در رسانه‌های ایران منتشر شده است. استعفای محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان تایید شده اما استعفای علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی و علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش هنوز به‌طور رسمی اعلام نشده  است.

از راست: محمود گودرزی، علی جنتی و علی‌اصغر فانی

از راست: محمود گودرزی، علی جنتی و علی‌اصغر فانی

استعفای وزیر ورزش و جوانان پس از جلسه مشترک او و حسن روحانی، رئیس جمهوری در روز سه‌شنبه ۲۷ مهر اعلام شد و سپس وزارت ورزش نیز این خبر را تأیید کرد.

محمود گودرزی پس از آن‌که مجلس ایران به مسعود سلطانی‌فر، رضا صالحی امیری و نصرالله سجادی به‌عنوان وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم رأی اعتماد نداد، در آبان‌ماه ۱۳۹۲ به‌عنوان چهارمین وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان دولت یازدهم به مجلس معرفی شد و در همان ماه با ۱۹۹ رأی موافق، ۴۴ رأی مخالف و ۲۴ رأی ممتنع از مجلس رأی اعتماد گرفت.

در همین حال خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به‌نقل از یک منبع آگاه نوشت علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و و علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش هم استعفا کرده‌اند.

خبرگزاری فارس بعد از ظهر سه‌شنبه خبر استعفای جنتی را تأیید کرد.

با این حال خبرگزاری کار ایران (ایلنا) به نقل از یک منبع آگاه در وزارت ارشاد اسلامی نوشت استعفای علی جنتی پذیرفته نشده است.

این خبرگزاری همچنین به‌نقل از محمد فاضل، مدیرکل دفتر وزارتی وزیر آموزش و پرورش، استعفای علی‌اصغر فانی در جلسه هیئت دولت را تکذیب کرد. فاضل گفت: «علی‌اصغر فانی استعفا نداد و تمامی اخبار منتشر شده در رسانه‌ها و فضای مجازی، صحت ندارد.»

علی جنتی یکشنبه ۲۵ مهرماه درباره شایعات منتشرشده در مورد کنار رفتنش از سمت وزیر ارشاد اسلامی گفته بود: «چند روز دیگر نتیجه مشخص می‌شود و من درباره این موضوع صحبت نمی‌کنم.»

روز شنبه ۲۴ مهر رسانه‌های ایران به‌نقل از عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور از روشن شدن وضعیت علی جنتی در نشست هیأت دولت خبر داده بودند اما او نیز گفته بود از استعفای علی جنتی خبری ندارد.

Share