Share

دشمن، توطئه، فتنه … از کلمات محبوب رهبر جمهوری اسلامی هستند. او خود را توجیه کرده و گفته است که  تکرار کلمه “دشمن” همچون تکرار کلمه “شیطان” در قرآن است.

khamenei

به گزارش سایت رهبر، خامنه‌ای امروز (چهارشنبه ۲۸ مهر) با « بیش از هزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر علمی» دیدار داشت. او در این دیدار وعده رسیدن به «تمدن نوین اسلامی» را تکرار کرد و یکی از پیش‌شرط‌های آن را رشد علمی خواند. او گفت که در این رابطه نگران «کارشکنی‌های دشمن» است. خامنه‌ای در ادامه علت تکرار کلمه دشمن در سخنرانی‌هایش را این گونه توضیح داد:

«عده‌ای تا کلمه دشمن تکرار می‌شود، ناراحت می‌شوند اما این تکرار و هشدار، همچون تکرار کلمه‎‌ شیطان در قرآن مجید، با هدف ایجاد هوشیاری دائم انجام می‌شود و در واقع، شناخت توطئه است نه توهم توطئه.»

هشدار درباره کارشکنی دشمن

خامنه‌ای «جهانی شدن» را هم به عنوان توطئه توصیف کرد و گفت که هدف از طرح این موضوع و بحث درباره لزوم پیوستن ایران به خانواده جهانی «بازتولید فرهنگ وابستگی» است. او گفت: «مخالفت با پیوستن به آنچه طرف غربی جامعه جهانی می نامد، به معنای مخالفت با ارتباطات خارجی نیست بلکه به معنای مقاومت در مقابل فرهنگ تحمیلیِ قدرتهای بزرگ بر اقتصاد، سیاست و امنیت کشور است.»

خامنه‌ای تأکید کرد که دشمنان می‌خواهند جلوی رشد علمی ایران را بگیرند و افزود: «اگر در تحقق این هدف ناکام ماندند، برای به انحراف کشاندن آن، تلاش می‌کنند و اگر نشد، رویِ بدنام کردن و آلوده کردن آن سرمایه گذاری خواهند کرد، بنابراین همه باید مراقب باشیم با ناشی‌گری‌های خود به تحقق این اهداف کمک نکنیم.»

پایان نامه 4

ولی فقیه برای توضیح ناشی‌گری و بدنام‌سازی این نمونه را مثال زد: «فردی را به اسم دانشمند به کشور دعوت می کنند و او با انتشار عکس تابلوی فروش پایان نامه ها در ایران جوانان نخبه کشور را بدنام می کند؛ آیا اینگونه افراد واقعاً دانشمندند؟»

خامنه‌ای برای مقابله با دشمن ضروری دانست که مسئولان در مذاکرات بین‌المللی کوتاه نیایند: «بارها گفته‌ایم که اگر در هسته ای عقب نشینی کنید آنها مسئله موشک را پیش می‌کشند، اگر باز هم عقب بروید بحث حمایت از مقاومت را مطرح می کنند، اگر به عقب نشینی ادامه دادید موضوع حقوق بشر را جلو می آورند، و بعد اگر معیارهای آنها را پذیرفتید سراغ حذف معیارهای دینی در حکومت می روند.»

ارتقای علمی و ارتقای هیأتی

یکی از مسائل مطرح در رسانه‌های ایران وضعیت هیأت‌ها و مداحان است. انتقاد می‌شود که رفتار و گفتار نابهنجاری ندارند.

خامنه‌ای در نطق امروز خود که در باره پیشرفت علمی کشور بود، از پیشرفت تشریفات عزاداری هم ستایش کرد. او با «تشکر از مجموعه های اداره کننده هیأت های عزاداری عاشورا» گفت: «حضور انبوه جوانان، سخنرانی های پر محتوا، برخی از نوحه ها و عزاداری های پر مغز، در مجموع سطح هیأت های عزاداری را ارتقا داده بود.»


در همین زمینه

مدرک جعلی؛ دانشگاه جعلی

جمهوری اسلامی و افت کیفیت آموزش عالی

گارسون، یک پایان‌نامه لطفا!

فساد دانشگاهی در ایران

Share