Share

پس از ۱۲۳ روز توقیف روزنامه قانون مجدداْ منتشر می‌شود. گزارشی درباره وضع ناهنجار زندانیان در زندان بزرگ تهران «قانون» را در محاق قرار داده بود.

عکس: آرشیو

عکس: آرشیو

سایت روزنامه «قانون» گزارش داده که دادگاه کیفری تهران به رئیس هیات نظارت بر مطبوعات نامه‌ای نوشته و اعلام کرده که قرار رفع توقیف از این روزنامه، بر اساس ماده ۴۴ قانون مطبوعات صادر شده است.

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در خرداد سال جاری از روزنامه قانون به دادگاه شکایت برده بود.

۲۲ خرداد روزنامه قانون گزارشی با عنوان «۲۴ ساعت لعنتی» درباره وضعیت زندانیان در زندان بزرگ تهران منتشر کرده بود. در این گزارش، یک زندانی که فقط ۲۴ ساعت در زندان بزرگ تهران زندانی بود، وضع دشوار زندانیان، برخورد بد زندانبانان را شرح داده بود و گفته بود که زندانیان حق ندارند به سپرده‌های بانکی‌شان دست بزنند.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران گزارش روزنامه‌ «قانون» را کذب خوانده و گفته بود مدیرمسئول این نشریه به‌دلیل انتشار این گزارش تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

«قانون» در یکی دیگر از شماره‌هایش کاریکاتوری منتشر کرده بود که آن هم دردسرساز شد: در این کاریکانور منتقدان دولت در داخل کاسه توالت فرنگی قرار دارند و در حال گفت‌وگو با هم هستند و یکی از منتقدان می‌گوید، «خب دوستان… اگه با توطئه جدید علیه دولت موافقین، اعلام کنین تا سیفون رو بکشم!»

در زیر کاریکاتور یاد شده نیز به ‌نقل از محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت آمده بود: «اتاق فکر تشکیل داده‌اند و هر هفته توطئه می‌کنند.»

روزنامه «قانون» پیش از این یک بار در ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳ نیز توقیف شده بود.

بیشتر بخوانید:

روایت ۲۴ ساعت بازداشت که به تعقیب قضایی مدیر مسئول «قانون» انجامید

 

Share