Share

بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید مجلس ایران از احتمال معرفی فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی به جای محمدعلی نجفی برای احراز رأی اعتماد برای تصدی مقام وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

danesh-ashtiani-vs-najafi

دانش‌آشتیانی در سمت راست و نجفی در سمت چپ- آبان ۹۳- گزینه‌های آموزش و پرورش- مجلس نهم

پارسایی یکشنبه دوم آبان به خبرگزاری کار ایران، ایلنا گفت که موضوع ترمیم کابینه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه صبح مجمع عمومی فراکسیون امید بررسی شد.

به گفته پارسایی در این نشست درباره «ایجاد هماهنگی حداکثری میان فراکسیون امید و دولت به‌منظور انتخاب نیروهای توانمند برای تصدی سه وزارتخانه آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین ورزش و جوانان» بحث و تبادل نظر شد.

سخنگوی فراکسیون امید گفت که جامعه فرهنگیان ایران از تصدی‌گری نجفی در وزارت آموزش و پرورش استقبال کرده‌اند اما از صبح یکشنبه «شایعه‌ای» درباره احتمال انتخاب دانش‌آشتیانی که به عنوان یکی از گزینه‌های وزارت آموزش و پرورش معرفی شده، مطرح شده است.

دانش‌آشتیانی از آّبان‌ماه ۱۳۹۴ به پیشنهاد علی اصغر فانی، وزیر مستعفی آموزش و پرورش، عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ایران است. او در آبان ۹۳ پس از استیضاح رضا فرجی‌دانا، وزیر سابق علوم کابینه روحانی، برای اخذ رأی اعتماد به مجلس معرفی شده بود اما به دلیل آنچه نمایندگان مجلس نهم «انتساب به فتنه ۸۸» و «تیم کاری مصطفی معین» خواندند، نتوانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد.

محمدعلی نجفی نیز که روز گذشته اعلام کرد که به عنوان گزینه نهایی دولت برای تصدی‌گری در وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی می‌شود، پیش از فانی گزینه روحانی برای تصدی‌گری این وزارتخانه بود.

او نیز مانند دانش‌آشتیانی به اتهام «همراهی با جنبش سبز» از مجلس نهم رأی عدم اعتماد گرفته بود.

نجفی که از بنیانگزاران حزب کارگزاران است، پیش از در دولت میرحسین موسوی و هاشمی رفسنجانی وزیر آموزش و پرورش بود. معلمان از دوران او به دلیل افزایش حقوق و مزایای فرهنگیان و بنیان گذاشتن مدارس نمونه دولتی و نیز تغییر نظام آموزشی متوسطه، رضایت دارند.

قرار است دولت روحانی گزینه نهایی برای تصدی‌گری وزارت آموزش و پرورش را یکشنبه به مجلس معرفی کند.


بیشتر بخوانید:

محمد علی نجفی به وزارت آموزش و پرورش بازمی‌گردد

Share