Share

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در سخنرانی خود در اراک به مسأله اخلاق‌مداری در سیاست پرداخت و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به عنوان نمونه بی‌اخلاقی مثال زد و گفت انتخاب بین ترامپ و کلینتون، انتخاب بین «بد و بدتر» است.

rohani

روحانی در اراک، آبان ۹۵: انتخابات آمریکا، انتخاب بین بد و بدتر است

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، روحانی یکشنبه دوم آبان در سفرش به استان مرکزی در بین مردم اراک درباره نتیجه برجام بر اقتصاد و رشد سرمایه‌گذاری در ایران و طرح‌های دولت برای آغاز کار دوباره صنایع تعطیل شده این استان سخن گفت.

رئیس جمهوری ایران با تأکید بر این که منتقدان دولت او باید از «اتهام، دروغ، تهمت و استهزا» خودداری کنند، انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را به عنوان نمونه‌ای از بی‌اخلاقی مثال زد.

روحانی گفت: «آمریکایی که مدعی است بیش از ۲۰۰ سال است دموکراسی دارد و بیش از ۵۰ دوره انتخابات ریاست جمهوری داشته است در این کشور اخلاق نیست. می‌بینیم چه وضعی پیدا کرده‌اند. مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری را دیدید؟ نحوه حرف زدنشان و نحوه سخن گفتن‌شان را همه دیدند».

او در ادامه گفت که در سازمان ملل متحد یکی از رهبران کشورها از او پرسیده بود از این دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون، کدام بهترند؟ و او پاسخ داده بود: «بد را بر بدتر ترجیح دهم یا بدتر را بر بد؟ نگاه کنید نحوه حرف زدنشان، نحوه اتهام زدن‌هایشان، نحوه استهزا و مسخره کردن‌شان را».

رئیس جمهوری ایران گفت: «ما چنین دموکراسی و انتخاباتی در کشور نمی‌خواهیم، افتخار ما اسلام ماست».

این نخستین بار است که روحانی درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که نوامبر سال جاری برگزار می‌شود اظهار نظر کرده است.

پیشتر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران درباره انتخابات آتی آمریکا، موضوعات مطرح شده در مناظرات بین کلینتون و ترامپ را «نمونه‌ای بارز از نتایج نبودن معنویت در صاحبان قدرت» خوانده بود.

کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا در سه مناظره تلویزیونی خود از یکدیگر به شدت انتقاد کردند. تاکنون ۱۱ زن ادعا کرده‌اند که ترامپ آنها را آزار جنسی داده است. هک شدن ایمیل‌های کلینتون و سخنرانی‌های او نیز انتقادات تندی را متوجه او کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری ایران نیز شش ماه دیگر برگزار خواهد شد. حسن روحانی خود نیز می‌تواند برای دومین دوره در رقابت‌های انتخاباتی نامزدهای پست ریاست جمهوری شرکت کند.


بیشتر بخوانید:

بازیگر فیلم‌های پورنو، ترامپ را به مزاحمت جنسی متهم کرد

Share