Share

در آخرین نظرسنجی‌ها، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات آمریکا توانسته است با کسب ۴۲ درصد از آرای عمومی شرکت کنندگان در نظرسنجی  فاصله خود را با رقیبش، دونالد ترامپ شش درصد افزایش دهد.

trump-clinton

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد کاهش محبوبیت ترامپ به دلیل سخنان زن ستیز او است

خبرگزاری رویترز، شنبه ۲۹ اکتبر/ هشتم آّبان با اعلام نتایج آخرین نظرسنجی که پنجشنبه ۲۷ اکتبر پایان یافت، نوشت که همچنان محبوبیت ترامپ در حال کاهش است. این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد دلیل این افت، سخنان «زن ستیز» ترامپ بوده است.

این نظرسنجی پیش از فاش شدن ایمیل‌های جدید کلینتون انجام شد. اف بی آی جمعه اعلام کرد که ایمیل‌های بیشتری از کلینتون را بررسی خواهد کرد. به گفته جیمز کومی، رئیس اف بی آی، ایمیل‌های جدیدی از کلینتون یافت شده که نشان می‌دهد او در دوران تصدی‌گری وزارت امور خارجه آمریکا از ایمیل شخصی خود برای  مکاتبات محرمانه استفاده کرده است.

کومی درباره آغاز دوباره بررسی این ایمیل‌ها نامه‌ای به کنگره آمریکا نوشته است. کلینتون این اقدام اف بی آی را در تناقض با تحقیقات پیشین این سازمان دانسته است. پیشتر اف بی آی اعلام کرده بود که ایمیل‌های ارسالی از حساب کاربری شخصی کلینتون «محرمانه» نبوده و کاری خلاف قانون انجام نشده است.

رئیس اف بی آی در نامه خود نوشته که اف بی آی هنوز اطمینان ندارد که محتوای این نامه‌ها اهمیت دارند یا نه.

از دیگر سو، در هفته گذشته بار دیگر سخنانی از ترامپ منتشر شد که نشان می‌داد او به دختر خود توهین کرده و همچنین به زنی در یک جمع اهانت جنسی کرده است.

فاش و انتشار سخنان زن ستیز ترامپ و شکایت ۱۱ زن از او به اتهام آزار جنسی آنها از محبوبیت او در بین زنان کاسته است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۱۱ روز دیگر در هشتم نوامبر برگزار خواهد شد.


بیشتر بخوانید:

ترامپیسم؛ ماندگارتر از ترامپ

نظرسنجی‌ها: فاصله ترامپ با کلینتون نصف شد

Share