Share

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه از بسته شدن و تخلیه کمپ‌های پناهجویان در شهرهای بزرگ فرانسه خبر داد و گفت پس از پایان تخلیه کمپ کاله نوبت کمپ‌های پاریس است.

migrant-tents-in-paris

چادرهای پناهجویان در خیابان‌های پاریس

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اولاند شنبه ۲۹ اکتبر/ هشتم آبان در دیدار با پناهندگانی که از کمپ کاله به مراکز پذیرش پناهجو در دوئه‌لافونتین در غرب فرانسه آورده شده‌اند گفت که تصمیم دارد دیگر کمپ‌های پناهجویی در این کشور را نیز تعطیل کند.

اولاند گفت: «ما نمی‌توانیم وجود کمپ‌ها را تحمل کنیم. این کمپ‌ها برای فرانسه بی‌ارزش‌اند».

به گفته رئیس جمهوری فرانسه پس از اتمام اسکان پنج هزار پناهجویی که در کمپ کاله بودند، کمپ‌های پناهجویی پاریس تخلیه خواهند شد.

تخلیه کمپ پناهجویی کاله معروف به «جنگل» توسط مأموران دولتی فرانسه از دوشنبه ۲۴ اکتبر/ سوم آبان آغاز شده است. گزارش‌های غیر رسمی تخمین زده‌اند که در این اردوگاه بیش از شش هزار و ۵۰۰ تا هشت هزار پناهجو به سر می‌بردند.

فابین بوکیو، بخشدار منطقه کاله هفته گذشته اعلام کرد که همه پناهجویان کاله از این اردوگاه منتقل شده‌اند.

اولاند گفت که همچنان نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ پناهجو که کمتر از ۱۸ سال دارند در کمپ کاله حضور دارند. رئیس جمهوری فرانسه از بریتانیا خواست که «نقش خود را» در اسکان این پناهجویان ایفا کند.

هر ساله بسیاری از پناهجویانی که از شمال آفریقا و خاورمیانه به منطقه کاله می‌رسند برای عبور از کانال مانش و ورود به بریتانیا جان خود را از دست می‌دهند و تعداد زیادی از آنها مجبورند که در چادرهایی در کمپ کاله زندگی را بگذرانند.

اولاند در ماه سپتامبر گفته بود که به وعده خود برای تعطیل کردن اردوگاه کاله به دلیل «غیرقابل قبول» بودن شرایط آن عمل خواهد کرد.


بیشتر بخوانید:

بخشدار کاله: پناهجویی در اردوگاه کاله باقی نمانده است

Share