Share

سازمان سینمایی ایران برای دومین بار به سینماگران ایران تذکر داد که چنانچه تولیدات آنها از  آن دسته از شبکه‌های ماهواره‌ای که جمهوری اسلامی ایران «معاند» می‌خواند، پخش شود، با آنها «به شدت برخورد خواهد شد».

50-kilo-albaloo

از تهیه کننده فیلم پنجاه کیلو آلبالو به دلیل پخش آگهی در شبکه‌ ماهواره‌ای “جم” شکایت شد

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، شنبه هشتم آبان دومین تذکرنامه سازمان سینمایی ایران را منتشر کرد. سازمان سینمایی ایران نوشته است که همکاری با شبکه‌های معاند و پخش تبلیغات در آنها، «معاونت در جرم تلقی می‌شود».

سازمان سینمایی همچنین اعلام کرد که با متخلفان از طریق مجاری قانونی «نسبت به احقاق حقوق سینمای ایران در عرصه تبلیغ و بهره گیری مناسب» پیگیری خواهد کرد.

در این متن آمده است که چنانچه تیزر فیلمی از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شود، «ادامه نمایش فیلم در سینماها و شبکه نمایش خانگی در هر مرحله ای که باشد متوقف خواهد شد».

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سال گذشته اعلام کرده بود که قوانین این وزارتخانه هرگونه همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای را تخلف به‌شمار می‌آورد و با متخلفان برخورد خواهد کرد.

پیشتر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از تهیه کنندگان سه فیلم سینمایی «پنجاه کیلو آلبالو»، «ابد و یک روز» و «کوچه بی‌نام» به دلیل پخش آگهی‌هایشان در شبکه‌ جم به مراجع قضایی شکایت کرده بود.

در قوانین جزایی ایران هیچ ماده قانونی مبنی بر ممنوعیت ارائه تبلیغات بازرگانی در شبکه‌های ماهواره‌ای یا برون مرزی وجود ندارد.


بیشتر بخوانید:

وزارت ارشاد: ارسال آگهی و همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای تخلف است

Share