Share

سه زندانی زندان رجایی‌شهر (گوهردشت کرج) در نامه‌ای از درون زندان، بازداشت گلرخ ابراهیمی ایرایی را محکوم کردند.

Arash-Sadeghi-Golrokh-Eiraei

این زندانیان سیاسی، سعید شیرزاد، بهنام موسیوند و علی معزی هستند که در نامه‌ای با عنوان «باز هم هجمه‌ای دیگر علیه خانواده آرش صادقی»، از این زندانی سیاسی و همسرش حمایت کرده‌اند.

روز دوشنبه سوم آبان ماه مأموران امنیتی بدون ارائه احضاریه کتبی به خانه گلرخ ابراهیمی، همسر آرش صادقی حمله کردند، در خانه را شکستند و او را برای اجرای حکم شش سال حبس به زندان اوین منتقل کردند.

او حکم شش سال زندان را برای نوشتن داستانی درباره سنگسار که هنوز منتشر هم نشده، دریافت کرده است.

آرش صادقی، همسر گلرخ ابراهیمی هم زندانی سیاسی‌ای است که مشغول سپری کردن حکم ۱۹ سال حبس است.

مأموران امنیتی وقتی برای تفتیش منزل این دو رفته بودند، دست‌نوشته‌های ابراهیمی را که هرگز منتشر نشده بودند یافتند و دادگاه بر اساس این نوشته‌های منتشر نشده به او حکم شش سال زندان داد.

در نامه حمایت زندانیان از گلرخ ابراهیمی آمده است: «پس از کشته شدن مادر، این بار سراغ دیگر عضو خانواده گلرخ ابراهیمی ایرایی رفته‌اند و با هجوم به خانه‌اش در حالی که همسرش آرش در حال سپری کردن حکم ۱۹ سال در زندان است، وی را دستگیر و همچون آرش به علت فعالیت‌های حقوق بشری و نوشتن یک داستان جهت اجرای حکم شش ساله به زندان اوین منتقل کرده‌اند. این دست فشارها بر آرش و گلرخ و دیگر فعالان سیاسی و حقوق بشری امری تازه نیست و هر روز در گوشه گوشه ایران در حال رخ دادن است.»

آن‌ها همچنین نوشته‌اند: «حاکمیت مستبد دینی کنونی برای استمرار فضای اختناق و ارعاب از هیچ نوع سرکوب و تضییع حقوق افراد جامعه و به مسلخ بردن هر مبارز ضد استبدادی دریغ نخواهد کرد. اینجاست که رسالت جامعه مبنی بر تنها نگذاشتن فرزندان متعهدش و یاری مبارزان راه آزادی بیش از پیش به چشم می‌آید.»

در پایان، این زندانیان سیاسی، «این اقدام مذبوحانه و دیگر اقدامات فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران» را محکوم کرده و از «دو دوست مبارز پاک سرشت در بند خود» حمایت و تاکید کرده‌اند که «تا آزادی همه مردم ستمدیده ایران از یوغ استبداد و استثمار» دست از مبارزه نخواهند کشید و «دست تک‌تک مبارزان علیه ارتجاع و فاشیسم حاکم بر جامعه» را می‌‌فشارند.

سازمان عفو بین‌الملل هم پیشتر بازداشت بازداشت گلرخ ابراهیمی ایرایی، فعال حقوق بشر در ایران را غیرقانونی دانسته و خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط او شده است.

Share