Share

مصطفی ترک‌همدانی، وکیل ‌مدافع تعدادی از کارگران شاکی در پرونده تأمین اجتماعی اعلام کرد که رأی پرونده سعید مرتضوی در این‌باره صادر شده است.

سعید مرتضوی

سعید مرتضوی

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مصطفی ترک‌همدانی روز دوشنبه ۱۰ آبان گفت رأی مرتضوی صادر شده اما هنوز به او ابلاغ نشده است.

او گفت از جزئیات رأی صادره در این پرونده بی‌اطلاع است.

شماری از کارگران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی سعید مرتضوی را به «خیانت در امانت» متهم و از او شکایت کرده‌ بودند. مرتضوی در ارتباط با پرونده سازمان تأمین اجتماعی همچنین به «سوءاستفاده از منابع این سازمان، پرداخت هدیه به نمایندگان، مقام‌های ارشد دولت محمود احمدی‌نژاد و برخی رسانه‌ها» و همچنین «امضای قرارداد غیرقانونی با بابک زنجانی»، سرمایه‌دار زندانی، متهم شده بود.

دادگاه سعید مرتضوی در این رابطه در چهار جلسه برگزار شد. این دادگاه‌ها از ۲۵ آبان ماه سال گذشته تا ۱۴ شهریوماه سال جاری برگزار شد.

سعید مرتضوی در دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد دادستان تهران بود و پس از برکناری از این سمت به‌دلیل رویدادهای بازداشتگاه کهریزک، با حمایت کامل احمدی‌نژاد مدیر سازمان تأمین اجتماعی شد.

سعید مرتضوی که پرونده‌اش به‌عنوان عامل جنایات بازداشتگاه کهریزک در دادگاه تجدید‌نظر در حال رسیدگی‌ست، روز یکشنبه ۲۱ شهریور در نامه‌ای سرگشاده خطاب به قاضی پرونده‌، از بازماندگان کشته‌شدگان بازداشتگاه کهریزک عذرخواهی و بابت بروز این حوادث ابراز شرمندگی کرد.

این عذرخواهی مرتضوی بازتاب گسترده‌ای داشت و بسیاری آن را اعتراف او به اعمال خلافش دانسته و خواهان مجازات او شده‌اند.

Share