Share

جواد درودیان، رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان تهران گفت به‌دلیل رکود حاکم بر بازار صنعت تولید پیراهن در این شهر فقط با ۲۰ درصد ظرفیت کار می‌کند.

pirahan

به‌گزارش خبرگزاری میزان، جواد درودیان پنج‌شنبه ۱۳ آبان از تعطیلی اکثر کارگاه‌های تولیدی پیراهن در تهران خبر داد و گفت: «حدود ۷۰ درصد تولیدکنندگان پیراهن به علت نبود تسهیلات و مساوی نبودن عرضه و تقاضا تعطیل و از تولید منصرف شده‌اند.»

او افزود کارگران این عرصه تا مرز بیکاری پیش رفته‌اند و برخی از این کارگاه‌ها با ظرفیت ۲۰ درصد فعالیت می‌کنند و در حال ورشکستگی هستند.

به‌گفته رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان تهران، کشورهایی مانند ترکیه و چین به علت تسهیلاتی که در اختیار واحدهای تولیدی برای صادرات قرار داده‌اند، اجناس خود را با قیمت‌های مناسب‌تر به ایران صادر می‌کنند و مردم با دیدن قیمت مناسب آن‌ها از خرید کالای ایرانی منصرف می‌شوند.

این در حالی است که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در پیام نوروزی امسال خود، سال ۹۵ را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام‌گذاری کرده و گفته بود: «با اقتصاد مقاومتی می‌شود در مقابل تهدیدهای دشمنان ایستادگی کرد».

خامنه‌ای گفته بود: «در مسأله اقتصاد، آن چیزی که مهم است و اصل است، مسأله تولید داخلی است».

جواد درودیان از عدم حمایت دولت و گرفتن مالیات‌های سنگین از تولیدکنندگان انتقاد کرد و گفت ادامه کار را برای واحدهای تولیدی پیراهن بیش از پیش دشوار شده است.

Share