Share

یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در نزدیکی ساختمان پلیس در شهر دیاربکر ترکیه منفجر شد و به کشته‌شدن دست‌کم هشت تن انجامید.

turkey-police

خودروی بمب‌گذاری‌شده در دیاربکر در نزدیکی محل بازداشت دمیرتاش منفجر شد

به گزارش رسانه‌های ترکیه، در نخستین ساعت‌های جمعه ۱۴ آبان/ چهارم نوامبر انفجاری در محله باغلار شهر دیاربکر رخ داد. این انفجار در نزدیکی یک ساختمان پلیس رخ داد که شب پیش از آن، رهبران حزب دموکراتیک خلق‌ها پس از بازداشت به آن منتقل شده‌اند.

تا کنون علت اصلی انفجار مشخص نشده‌است، اما گزارش‌ها از احتمال انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده خبر می‌دهند. هنوز تلفات و خسارت‌های دقیق این انفجار مشخص نشده است. با این حال، خبرگزاری «آسوشیتد پرس» به نقل از بن‌علی ییلدریم، نخست‌وزیر ترکیه، از کشته‌شدن هشت تن و زخمی‌شدن بیش از ۱۰۰ نفر دیگر خبر داده‌است. او همچنین به مرگ یک عضو حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) در این واقعه اشاره کرد که یک مظنون این بمب‌گذاری است.

این انفجار چندین ساعت پس از آن رخ داد که شب گذشته صلاح‌الدین دمیرتاش و فیگن یوکسک‌داغ، دو رهبر اصلی حزب دمکراتیک خلق‌ها، حزب مدافع کردها و ۹ نماینده دیگر این حزب در ترکیه بازداشت شدند. اگرچه تا کنون کسی مسئولیت انفجار را برعهده نگرفته است.

پلیس دمیرتاش را در خانه‌اش در جنوب شرقی دیاربکر بازداشت کرده است. او پیش از بازداشت در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته بود: «پلیس اکنون پشت در خانه من در دیاربکر  است».

ترکیه در ۱۸ ماه گذشته شاهد سلسله‌ای از بمب‌گذاری‌های خونین در خاک خود بوده‌است.


در همین زمینه

بازداشت دمیرتاش و یوکسک‌داغ دو رهبر حزب دمکراتیک خلق‌ها در ترکیه

Share