Share

محمود احمدی‌نژاد در جمع حامیان خود به توضیح ماجرای انصراف خود از انتخابات ریاست‌جمهوری پرداخت.

احمدی‌نژاد: قصد شرکت در انتخابات را نداشتم

احمدی نژاد گفته صحبت انتخاباتی با رهبری یک ثانیه هم طول نکشید

روزنامه «اعتماد» یکشنبه ۱۶ آبان به توضیحات محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق ایران درباره تبعیت از فرمان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر این کشور پرداخت.

احمدی‌نژاد در جمع حامیان خود گفت که منع رهبری از ورود او به انتخابات نشانه «اشکال» در او یا حامیان او نبوده‌است. او گفت که آیت‌الله خامنه‌ای بنابر مصلحتی عدم ورود به انتخابات را به رییس‌جمهوری سابق ایران توصیه کرده است. احمدی‌نژاد افزود: «من حتی سوال نکردم چرا و به چه مصلحتی … آقا فرمودند مصلحت نیست، گفتم باشد. یک ثانیه هم طول نکشید.»

آیت‌الله خامنه‌ای در جلسه درس خارج فقه دوشنبه ۵ مهرماه امسال گفته‌بود: «یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم صلاح نمی‌دانیم شما در فلان قضیه شرکت کنید.» سخنان آیت‌الله خامنه‌ای به بحث کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده پایان داد.

قصد کاندیداتوری نداشتم

رئیس‌جمهوری پیشین ایران در ادامه سخنرانی خود به حامیانش گفت که در فکر نامزدی برای انتخابات نبوده‌است. او دلیل سفرهای استانی خود را به این گمانه‌زنی منجر شده‌بود، «بازخوانی خط امام» خواند.

او همچنین توضیح داد که سفرهای خود را در ماه‌های محرم و صفر متوقف کرده‌است، اما پس از ماه صفر بار دیگر به سفرهای استانی ادامه خواهد داد.

در عین حال، احمدی‌نژاد از عدم مشارکت خود به هر شکلی در انتخابات آینده خبر داد. او گفت که به نزدیکان خود نیز توصیه کرده‌است تا در بحث انتخابات ورود نیابند.

احمدی‌نژاد تأکید کرد که در انتخابات پیش‌رو از کسی حمایت نخواهد کرد. او گفت که اگر نزدیکانش قصد کاری در انتخابات دارند، می‌توانند پس از پایان آن برای همکاری دوباره به نزد او بازگردند.

احمدی‌نژاد همچنین وعده داد که در آینده درباره «برخی مسائل داخل» سخن خواهد گفت.


در همین زمینه

خامنه‌ای بدون نام بردن از احمدی‌نژاد: صلاح نمی‌دانیم شما شرکت کنید

Share