Share

آلمان وجود ۶۰ اسلام‌گرای احتمالی در نیروهای مسلح خود را بررسی می‌کند.

ارتش آلمان نگران نفوذ داعش است

ارتش آلمان نگران نفوذ داعش است

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، آلمان در حال برنامه‌ریزی برای گزینش امنیتی تمام استخدامی‌های ارتش خود پس از ژوئیه ۲۰۱۷ است. تصمیم دولت آلمان پس از آن اعلام شد که سرویس ضدجاسوسی ارتش ۲۰ اسلام‌گرا را در نیروهای مسلح این کشور شناسایی کرد.

یک سخنگوی سرویس ضدجاسوسی ارتش این خبر را تأیید کرده و از وجود ۶۰ اسلام‌گرای احتمالی دیگر در میان اعضای نیروهای مسلح سخن به میان آورده است.

بر اساس این گزارش، پیش‌نویس قانون گزینش امنیتی در هفته‌های آینده تسلیم پارلمان آلمان خواهد شد. هدف از این قانون تلاش برای مقابله با نفوذ گروه «دولت اسلامی» (داعش) در ارتش آلمان و دریافت آموزش‌های نظامی اعضای مخفی این گروه اعلام شده‌است.

قانون فعلی آلمان بررسی افراد استخدام‌شده در ارتش را تنها پس از استخدام آنها مجاز می‌شمارد. متقاضیان استخدام در نیروهای مسلح آلمان طبق قانون کنونی باید گواهی عدم سوء سابقه از پلیس ارائه دهند و اجازه دسترسی نامحدود به اسناد ثبت‌شده خود در بایگانی فدرال را بدهند.

سخنگوی سرویس ضدجاسوسی گفت که در ماه‌های اخیر تعدادی درخواست برای پیوستن به ارتش به دست افسران رسیده‌است که در آنها متقاضیان خواستار آموزش فشرده کار با اسلحه و تجهیزات بودند. این سخنگو تعداد درخواست‌ها را فاش نکرد.

سرویس ضدجاسوسی به انتشار اعلامیه‌ای از سوی داعش در سال ۲۰۱۴ اشاره کرده‌است. در این اعلامیه داعش از طرفداران خود خواسته‌بود که کار با اسلحه را فرا بگیرند و به این گروه بپیوندند. به‌علاوه، این گروه طرفدارانی را که پیشتر آموزش نظامی دیده‌بودند، به سفر به قلمروهای این گروه فراخوانده‌بود.

سال گذشته بیش از ۹۰۰ هزار پناهجو به مرزهای آلمان رسیدند. امسال همزمان با وقوع حملاتی محدود از سوی طرفداران داعش در خاک آلمان نگرانی‌های امنیتی بابت نفوذ داعش بالا رفت.

هفته گذشته پلیس آلمان فردی سوری‌تبار را در برلین به اتهام عضویت در داعش و تلاش برای بمب‌گذاری دستگیر کرد. در اکتبر نیز فرد دیگری به خاطر برنامه‌ریزی برای یک حمله بزرگ در برلین و طرفداری از داعش دستگیر شد. او در زندان خودکشی کرد.

Share