Share

یک کارشناس حقوقی گفت که تصرف غیرقانونی در حکم سعید مرتضوی، مدیرعامل سابق سازمان تأمین اجتماعی می‌توانست به اختلاس تعبیر شود.

بهمن کشاورز در بازدید از غرفه ایلنا

بهمن کشاورز در بازدید از غرفه ایلنا

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، بهمن کشاورز، رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در بازدید از غرفه این خبرگزاری به احتمال اختلاس مرتضوی اشاره کرد.

کشاورز یکشنبه ۱۶ آبان در حاشیه نمایشگاه مطبوعات به ایلنا گفت که «تصرف غیرقانونی» در حکم صادرشده درباره قاضی جنجالی کهریزک «می‌توانست محمول به اختلاس باشد».

او گفت که مرتضوی «وجوهی را به نفع دیگران از صندوق عمومی» برداشت کرده و در واقع این وجوه «به وسیله ایشان صرف شده‌است.» در حکم صادرشده برای مرتضوی این عمل او «تصرف غیرقانونی» ذکر شده‌است. در عین حال کشاورز اذعان کرد که از جزئیات فنی پرونده اطلاع کاملی ندارد.

شماری از کارگران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی سعید مرتضوی را به «خیانت در امانت» متهم و از او شکایت کرده‌ بودند. مرتضوی در ارتباط با پرونده سازمان تأمین اجتماعی همچنین به «سوءاستفاده از منابع این سازمان، پرداخت هدیه به نمایندگان، مقام‌های ارشد دولت محمود احمدی‌نژاد و برخی رسانه‌ها» و همچنین «امضای قرارداد غیرقانونی با بابک زنجانی»، سرمایه‌دار زندانی، متهم شده بود.

اما در نهایت مدیرعامل پیشین سازمان تأمین اجتماعی به اتهام‌های «تصرف غیرقانونی و اهمال در انجام وظیفه» به ترتیب به تحمل ۷۰ و ۶۵ ضربه شلاق و رد مال محکوم شده است.


در همین زمینه

سعید مرتضوی به شلاق محکوم شد

Share