Share

امیرحسین مقصودلو معروف به امیر تتلو، یکی از خوانندگان زیرزمینی ایران است که به اتهام «تشویق جوانان به فساد و فحشا» به ۱۰ سال زندان و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

امیرحسین مقصودلو با نام هنری «تتلو»

امیرحسین مقصودلو با نام هنری «تتلو»

این هنرمند ایرانی برای نخستین بار به این حکم واکنش نشان داده و تلویحاً از مقامات قضایی ایران تقاضای بخشش کرده است. او در متنی که در تارنمای فرهنگی «پندار» منتشر شده می‌نویسد:

«قسم به لفظ جلاله الله هیچوقت هیچ احدى رو به فساد و فحشا تشویق نکردم و همیشه فقط داشتم کار می‌کردم و به موفقیت خودم و دوستام و بقیه فکر می‌کردم به همین سیاهى شب قسم.»

دادستان تهران در حاشیه همایشی که ۱۵ آبان سال جاری درباره جرایم مواد مخدر و راهکارهای جلوگیری از آن و مشارکت بهتر دستگاه‌ها در این امر برگزار شده بود، فقط به گفتن این نکته بسنده کرد که خواننده یاد شده در یکی از «محاکم تهران» به تحمل ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده، اما به این دلیل که یکی از شاکیان از شکایتش صرف‌نظر کرده، نیمی از این مجارات بخشیده شده است.

امیر تتلو اکنون در نخستین واکنش‌اش به این حکم خاطرنشان می‌کند که کسی را به خوانندگی تشویق نکرده و از مسئولان قوه قضائیه می‌خواهد که در دادگاه تجدید نظر به «رأفت و بخشندگی قانون‌گذار اسلامی» توجه کنند:

«جرمى که به‌م وصله از ١٠ سال حبسش سنگین‌تر بود اما بازم کینه و ناراحتى‌ ندارم و کسى رو سرزنش نکردم و نمی‌کنم و سعى می‌کنم باهاش کنار بیام چون حتماً از طرف پروردگارم حکمتى توش هست. شما هم دعا کنید که تو دادگاه تجدید نظر بزرگترها یه لطفى بکنن و یه کم عمیق‌تر به منو کارام و تغییراتم و محصولاتم نگاه کنن و طبق رأفت و بخشندگى یه قانون‌گذار اسلامى عمل کنن و اگه ما جایى هم جوونى و اشتباه کردیم ببخشن و راهنمایى و گوشزد کنن به جاى تنبیه.»

امیر تتلو، از خوانندگان سرشناس رپ فارسی‌ست. برخی ترانه‌ها و حرف‌های او درباره حجاب و انرژی هسته‌ای، جنجال‌برانگیر و حاشیه‌ساز بوده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در آبان سال جاری به رسانه‌های داخلی گفته بود به خاطر صدور مجوز اجرای کلیپ انرژی هسته‌ای امیر تتلو روی یکی از ناوشکن‌های ایران مؤاخذه شده است.

اینستاگرام امیر تتلو حدود سه و نیم میلیون دنبال‌کننده (فالوئر) دارد و از این نظر یکی از چهره‌های مشهور شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان به شمار می‌رود.

اینستاگرام رهبر جمهوری اسلامی، ۸۷۰ هزار دنبال‌کننده دارد.


لینک‌های مرتبط:

Share