Share

حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان روز چهارشنبه ۱۳ بهمن، در رأس یک هیأت بلندپایه به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات ارشد هندی عازم دهلی نو شد.

 

احمدضیاء سیامک هروی از سخنگویان ریاست جمهوری افغانستان گفت که قرار است رئیس جمهور کرزی در این سفر، افزون بر دیدار با رئیس جمهور و نخست وزیر هند، در نشست «اقتصاد پایدار»، شرکت کند.

 

به گفته وی، آقای کرزی در این نشست روی موضوعاتی چون رشد اقتصادی افغانستان و منطقه و مبارزه با تروریسم سخنرانی خواهد کرد.

 

وزارت امورخارجه هند با انتشار اطلاعیه خبری، دیدار حامد کرزی را از این کشور، «تداوم فرهنگ گفت‌وگو میان مقام‌های بلندپایه دو کشور» خوانده و گفته است این دیدار به «نیرومند ساختن دوستی و همکاری‌های راهبردی میان افغانستان وهند کمک خواهد کرد.»

 

رئیس جمهور افغانستان همچنین در پایان این سفر دو روزه، به منظور شرکت در چهل‌وهفتمین نشست جهانی امنیت، عازم شهر مونیخ آلمان شود.

 

در این سفرها؛ زلمی رسول، وزیر امور خارجه، رنگین دادفر اسپنتا، مشاور امنیت ملی، ژنرال عبدالرحیم وردک، وزیر دفاع و اشرف غنی احمدزی، مشاور ریاست جمهوری، حامد کرزی را همراهی می‌کنند.

 

در خبرنامه‌ای که هم‌زمان با این سفر از سوی دفتر ریاست جمهوری افغانستان منتشر شده، آمده است که قرار است حامد کرزی در حاشیه این سفر با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و شماری از رهبران جهان دیدار و گفت‌وگو کند.

 

نشست امنیتی سه روزه مونیخ روز جمعه آینده با حضور مقامات ارشد کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود. بررسی امنیت جهانی به‌ویژه اوضاع خاورمیانه از محورهای این نشست اعلام شده است.
 

 

Share