Share

مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی از «شناسایی و انهدام یک تیم تروریستی» در شرق ایران خبر دادند.

saravan

درگیری نیروهای نظامی ایران با یک گروه مسلح در بلوچستان حداقل یک کشته بر جای گذاشت.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران ظهر سه‌شنبه ۲ آذر به خبرنگاران گفت که ماموران وزارت اطلاعات «یک تیم تروریستی» را در شرق کشور «شناسایی و منهدم» کرده‌اند.

به گفته او در جریان این درگیری‌ حداقل یک تن از اعضای گروه مسلح که از سوی مقام‌های امنیتی ایران «وابسته به گروهک‌های تکفیری» نامیده می‌شود، کشته شده است.

ذوالفقاری بدون اینکه محل این درگیری را اعلام کند، گفت که سه تن دیگر از اعضای این تیم توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند.

اما آنگونه که وب‌سایت «عصر هامون» گزارش کرده است، این درگیری شامگاه دوشنبه یکم آذر در شهر سراوان رخ داده است.

برپایه این گزارش در جریان این درگیری‌ حداقل دو تن از اعضای گروه مخالف جمهوری اسلامی به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

عصرهامون این گروه را وابسته به «جیش‌العدل» معرفی کرده و مدعی شده است که دو تن از «سرشاخه‌های اصلی این گروه» در این عملیات حضور داشته‌اند.

در خبر دیگری وب‌سایت «شهنوازی» از انفجار یک بمب صوتی در مقابل کلانتری بخش «جالق» در سراوان خبر داده است.

بخشدار جالق گفته است که این انفجار ساعت ۹ شامگاه دوشنبه یکم آذر روی داده.

به گفته او در این انفجار به تعدادی از خودروهای پارک شده در مقابل کلانتری و همچنین شیشه ساختمان‌های نزدیک به کلانتری خسارت وارده شده اما کسی کشته نشده و عاملان انفجار نیز متواری شده‌اند.

«جیش العدل» که به عنوان یک گروه سیاسی مخالف جمهوری اسلامی پیش از این مسئولیت برخی از اقدامات مسلحانه در استان سیستان و بلوچستان را برعهده گرفته، تا عصر امروز واکنشی نسبت به این رویداد نداشته است.

شهریور سال جاری نیز خبرگزاری‌های ایران از درگیری نیروهای سپاه پاسداران با یک گروه مسلح در شهر سراوان خبر داده بودند. دو سال پیش نیز در جریان درگیری سپاه پاسداران با یک گروه مسلح در این منطقه، به کشته شدن سه عضو سپاه انجامید.

در همین زمینه

درگیری مسلحانه در سراوان سیستان و بلوچستان

وزیر اطلاعات: عملیات تروریستی در ایران افزایش یافته است

Share