Share

شوراى هماهنگى حزب‌الله (انصار حزب‌الله) در ایران در بیانیه‌ای از قوه قضاییه خواسته است تا برای «دفاع از مکتب اسلام و قرآن و دفتر رهبرى»، سعید طوسی و حامیان او را به اشد مجازات محکوم کند. 

assad-binakhahi-sexual-abuse-of-childeren-in-iran-by-quran-reciter-saeed-toosi-cartoon

کارتون از اسد بیناخواهی

همچنین از دستگاه قضا خواسته شده است تا پرونده دیگرى هم علیه این قاری قرآن و حامیانش تشکیل شود، چرا که کلاس‌هاى قرآن در محله‌ها و مساجد با کاهش حضور نوجوانان روبه‌رو شده‌اند و خانواده‌ها، تحت‌ تأثیر مطالب منتشر شده، به فرزندان‌شان اجازه نمی‌دهند در «محافل قرآنی» حضور پیدا کنند.

saeed-toosiحسین الله‌کرم، از چهره‌های شاخص انصار حزب‌الله این بیانیه را همراه با عکسی از سعید طوسی که روی صورتش ضربدر خورده، در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است. روزنامه شرق و سایت خبرآنلاین هم واکنش الله‌کرم به ماجرای سعید طوسی و بیانیه انصار حزب‌الله را پوشش داده‌اند.

در گزارش شرق آمده است که بعد از گذشت نزدیک به دو ماه از رسانه‌ای‌ شدن ماجرای سعید طوسی، کانال خبری انصار‌نیوز، بیانیه‌ای درباره فساد اخلاقى سعید طوسى و حامیان او منتشر کرده که حسین الله‌کرم، رییس شورای هماهنگی حزب‌الله هم آن را در صفحه اینستاگرام خود بازنشر کرده است.


  • بیانیه انصار حزب‌الله

چندى‌ست صداى آمریکا، BBC و …، با پرداختن به فساد اخلاقى فردى به نام سعید طوسى تلاش دارند از یک‌سو مکیت اسلام و قرآن را زیر سؤال برده و از طرف دیگر دفتر رهبرى را حامى متخلف معرفى کنند. گرچه طرح و گسترش فحشا در مکتب اسلام حرام است؛ اما به‌خاطر مقابله با اتهامات گسترش‌ یافته توجه همگان را به نکات زیر جلب مى‌نماییم:

١- سعید طوسى قارى قرآن و وابسته به شورای عالى قرآن است که در آموزش نوجوانان فعال بوده، متهم است که در سفر به مسابقات ترکیه با یکى از نوجوانان ارتباط جنسى گرفته است. این در حالى‌ست که مقررات شورای عالى قرآن اجازه سفر بدون خانواده را به نوجوانان نمى‌دهد.

٢- پرونده شکایت خانواده نوجوان فوق به اتهام فاعلیت طوسى در قوه قضاییه تشکیل مى‌شود که متهم طى مراحل بازپرسى، دادگاه بدوى، تجدید نظر و … تبرئه مى‌شود.

٣- خانواده‌هاى شاکى نوجوانان دیگرى به پرونده مى‌پیوندند یا پرونده دیگرى مبنى ‌بر سه اتهام فاعلیت، تشکیل خانه فساد و دعوت به فحشا علیه طوسى تشکیل مى‌شود که در مراحل بازپرسى، دادگاه بدوى و …، طوسى از دو اتهام اول تبرئه و در اتهام سوم به چهار سال زندان محکوم مى‌شود. این پرونده در مراحل تجدید نظر و … در حال دنبال‌ شدن است.

۴- بى‌تردید رسیدگى به این پرونده مانند دیگر پرونده‌ها در قوه قضاییه به نتیجه خواهد رسید؛ اما لازم است مدعى‌العموم علاوه بر درخواست اشد مجازات براى طوسى، در دفاع از مکتب اسلام و قرآن و دفتر رهبرى، پرونده دیگرى علیه حامیان وى تشکیل دهد، زیرا کلاس‌هاى قرآن در محله‌ها و مساجد با کاهش حضور نوجوانان روبه‌رو‌ست و خانواده‌ها تحت‌ تأثیر مطالب فوق‌الذکر، ممانعت دارند. ضمن این‌که دشمن مى‌کوشد با ارتباط‌ دادن موضوع به دفتر رهبرى، علاوه بر وهن اسلام، محبوبیت رهبرى را کاهش دهد. آن‌ها به‌خوبى مى‌دانند که مشروعیت دفاع از سوریه و عراق و شهادت مدافعان حرم به حکم رهبرى‌ست، از این‌ رو مدعى‌العموم را دعوت به انجام مطالب زیر داریم:

الف- اگر فردى در دفتر رهبرى با سوء استفاده از دفتر به حمایت از طوسى برخاسته یا در ایام محاکمه او را در مجالسى با حضور رهبرى یا در افتتاحیه مجلس کنونى و … شرکت داده‌، به اتهام وهن دفتر رهبرى محاکمه گردد.

ب- شورای عالى قرآن یا هر دستگاهى از جمله صداوسیما، مجلس کنونى و …، اگر با اطلاع از پرونده اتهام طوسى، اقدام به حمایت از وى و اجراى برنامه از سوی طوسى داشته‌اند را به اتهام وهن مکتب اسلام و قرآن محاکمه نمایند.


سعید طوسی در یکی از آخرین اظهارنظرهای خود درباره این ماجرا، در تاریخ ۱۶ آبان ۹۵ اتهام‌ها علیه خود را «سرتاسر دروغ و جعل» خواند: سعید طوسی بار دیگر اتهام‌هایش را توطئه خواند

در روزهای گذشته و به دنبال برگزاری مراسم اربعین برای سومین امام شیعیان در کربلا (عراق)، عکس‌ها و خبرهایی غیر‌رسمی درباره حضور این قاری قرآن در این مراسم منتشر شده بود.

سعید طوسی، قاری و معلم قرآن، متهم است که دست‌کم به چهار نوجوان ۱۱-۱۲ ساله که شاگردانش بوده‌اند، تعرض جنسی کرده است. شاکیانی که تا‌کنون در مورد این تعرض‌های جنسی صحبت کرده‌اند اما می‌گویند تعداد کودکان یا نوجوانانی که به آن‌ها تعرض شده حداقل به ۱۰ نفر می‌رسد.

شکایت چهار شاکی از پنج سال پیش تا‌کنون در دستگاه قضایی ایران به جایی نرسیده است.


در همین زمینه

● پرونده ویژه

لاپوشانی نظام در محکمه افکار عمومی− پرونده سعید طوسی

Share