Share

محمود صادقی، رییس فراکسیون انضباط مالی در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای به صادق آملی لاریجانی نوشته و از رییس قوه قضائیه خواسته است که به سهم خود برای مقابله با فساد مالی و اداری کوشش کند.

محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی

محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی

محمود صادقی و احمد مازنی، دو نماینده تهران از وزیر دادگستری خواسته بودند که مشخص کند قوه قضائیه بر چه مبنای قانونی حساب‌های سپرده باز کرده، تعداد این حساب‌ها، میزان وجوه واریز شده به آن‌ها چقدر بوده و این پول‌ها در چه راهی خرج شده است. گفته می‌شود که از بودجه کشور مبلغ هزار میلیارد تومان به حساب‌های متعدد رئیس قوه قضائیه واریز شده است.

صادق آملی لاریجانی اما به جای روشنگری در این زمینه، از حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی و از برادرش علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی گلایه کرد که چرا مانع از طزح پرسش درباره حساب‌های سپرده او در مجلس نشده‌اند. رئیس قوه قضائیه سپس در همایش بسیجی‌ها، محمود صادقی را تلویحاً به همدستی با فتنه‌گران و به شایعه‌پراکنی متهم کرد.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در نامه‌اش به رییس قوه قضائیه نوشته که «فساد اداری و مالی به گونه‌ای نگران‌کننده در همه دستگاه‌ها» شیوع پیدا کرده است.

او سپس از صادق آملی لاریجانی تقاضا کرده که «ضمن هماهنگی مجموعه‌های تحت مدیریت قوه قضائیه، به‌ویژه سازمان بازرسی کل کشور» به مجلس شورای اسلامی برای مقابله با فساد مالی و اداری یاری برساند.

محمود صادقی در نامه‌اش به رییس قوه قضائیه می‌گوید که برخی از «مقامات قضایی» به او «اخطار و هشدارهایی» داده‌اند.

قرار است دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی به موضوع حساب‌های رییس قوه قضائیه رسیدگی ‌کند و در روزهای آتی، پیش از اعلام بودجه عمومی کشور، گزارش تفصیلی از پول‌هایی که در اختیار او قرار گرفته به نمایندگان ارائه کند.

موضوع احتمال سوءاستفاده رییس قوه قضائیه از هزار میلیارد تومان اموال عمومی بعد از لغو سخنرانی علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در مشهد توسط دادستان این شهر مطرح شده است.

بیشتر بخوانید:

ورود دیوان محاسبات مجلس به پرونده ۱۰۰۰ میلیارد تومانی قوه قضائیه

Share