Share

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با شکایت دادستانی تهران به دادسرا احضار شد.

mahmood-sadeghi-arrest

محمود صادقی شنبه ششم آذرماه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) خبر احضار خود به دادسرای فرهنگ و رسانه را تأیید کرد و گفت که هیئت رئیسه مجلس هفته گذشته در تماسی تلفنی این خبر را به او اطلاع داده‌است.

صادقی، یکی از اعضای هیئت رئیسه فراکسیون امید نزدیک به دولت حسن روحانی و اصطلاح‌طلبان، گفت که این مسئله باید ابتدا در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی و سپس در صورت تشخیص این هیئت، به دادسرا اعزام شود. او گفت که احضار به دادگاه باید به صورت مکتوب به او ابلاغ شود.

نماینده تهران در مجلس همچنین تأکید کرد که احضار او به دلیل اظهاراتش درباره یاشار سلطانی است و شاکی او نیز دادستانی تهران است و هیئت رئیسه شنبه خبر دریافت حکم مکتوب احضار به دادسرا را به اطلاع او داده‌است.

محمود صادقی نماینده‌ای است که در هفته‌های اخیر با پیگیری پرونده‌های فساد و همچنین ارسال برخی توئیت‌ها و پیام‌هایی در دیگر شبکه‌های اجتماعی در نقد فیلترینگ، ستایش از روز علیه خشونت علیه زنان، و دعوت از رئیس قوه قضاییه به همکاری در شفاف‌سازی و مبارزه با فساد خبرساز شده‌است.

او توجه زیادی به افشاگری‌های یاشار سلطانی نیز نشان داد. یاشار سلطانی، سردبیر وب‌سایت معماری‌نیوز پس از آن بازداشت شد که در سایت معماری‌نیوز لیست واگذاری‌های ارزان قیمت املاک و زمین‌های شهرداری تهران به اعضای شورای شهر و نزدیکانشان را منتشر کرد. او دو هفته پیش از زندان آزاد شد.


در همین زمینه

یاشار سلطانی، افشاگر اسناد شهرداری آزاد شد

Share