Share

تلفن‌های منزل و تلفن همراه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از روز گذشته قطع شده و صبح امروز منزل موسوی تحت کنترل پلیس در آمد.

به گزارش تارنمای کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت ایران، از روز گذشته تلفن‌های منزل و همچنین خط‌های تلفن همراه وی و همسرش زهرا رهنورد قطع شده است و امکان برقراری هرگونه ارتباطی با این خانه و اعضای آن وجود ندارد.

همچنین بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی از صبح امروز با یک ون پلیس و چندین ماشین دیگر که پشت سر آن پارک شده است در ابتدای کوچه بن‌بستی که منزل موسوی و رهنورد در آن قرار دارد مستقر شده آن را مسدود کرده‌اند.

در چند روز گذشته امکان برقراری هرگونه تماس تلفنی با مهدی کروبی، یکی دیگر از رهبران مخالفان دولت ایران نیز سلب شده بود.
 

همچنین به نزدیکان و اعضای خانواده کروبی نیز اعلام شده بود که اجازه دیدار وی را تا ۲۵ بهمن‌ماه ندارند.

مخالفان دولت ایران این محدودیت‌ها را به دلیل اعلام راه‌پیمایی امروز در ایران به حمایت از مردم مصر و تونس می‌دانند.

میرحسین موسوی و مهدوی کروبی هفته گذشته با ارسال نامه‌ای به وزارت کشور ایران، خواهان صدور مجوز راه‌پیمایی به‌منظور حمایت از «قیام آزادی‌خوانه مردم مصر و تونس» برای روز دوشنبه ۲۵ بهمن ۸۹ شدند.

در پی این درخواست گروه‌های مختلفی در داخل ایران و خارج از این کشور، از این راه‌پیمایی پشتیبانی کرده‌اند.

 

یک شاهد عینی در محدوده خیابان فاطمی در تهران، در ساعت ۳۰: ۱۳ به «زمانه» گفت: «ماشین‌های سیاه پلیس در حال گشت‌زنی در خیابان هستند و مردم در گروه‌های کوچک و پراکنده منتظر حضور هم‌‌زمان در خیابان هستند.»

همچنین با آغاز روز دوشنبه سایت‌های مخالف دولت خبرهایی از وضعیت تهران منتشر کرده‌اند.
 

تارنمای ندای سبز آزادی گزارش داده است که استقرار نیروهای امنیتی در خیابان‌های تهران آغاز شده است.

به نوشته این تارنما، میدان امام حسین، دروازه شمیران، فردوسی، چهار راه ولی‌عصر و دیگر مناطق پر تردد در مسیر راه‌پیمایی به عنوان گلوگاه نیروها به شمار می‌رود.

 

همچنین سحام‌نیوز، وب‌سایت نزدیک به مهدی کروبی امروز خبر داده است که یک جوان از جرثقیلی واقع در چهار راه قصر تهران بالا رفته و پارچه سبزی به گردن بسته و عکس پدر و پسری در دست گرفته است.
 

بر اساس این گزارش وی شعارهایی در حمایت از جنبش موسوم به سبز سر داده است و جمعیت بسیاری جمع شدند.

نیروهای آتش‌نشان قصد داشتند وی را پائین بیاورند ولی که ظاهرأ وی آن‌ها را تهدید کرده که اگر نزدیک شوند خود را از بالا به پائین پرت خواهد کرد.

گفته می‌شود که این فرد از خانواده‌های کشته‌شدگان حوادث پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران بوده است. 
 

 

 

Share