Share

مسعود شجاعی، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه‌ای گفته بود سر تا پای سیستم فوتبال ایران فاسد است. او همچنین از حق زنان برای حضور در ورزشگاه‌ها دفاع کرده بود. اکنون فدراسیون فوتبال ایران او را احضار کرده است.

مسعود شجاعی، هافبک تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پانیونیوس یونان از رشوه‌های مالی بزرگ در فوتبال ایران پرده برداشت

مسعود شجاعی، هافبک تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پانیونیوس یونان از رشوه‌های مالی بزرگ در فوتبال ایران پرده برداشت

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران یکشنبه ۱۴ آذر، مسعود شجاعی، هافبک تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پانیونیوس یونان را احضار کرد تا درباره سخنانش در یک مصاحبه ویدئویی توضیح دهد.

مسعود شجاعی بیش از ۱۰ سال است که به‌طور مداوم در خارج از ایران و در باشگاه‌های امارات متحده، اسپانیا، قطر و یونان بازی کرده است.

او به‌تازگی در گفت‌وگویی با مهدی‌رستم‌پور، خبرنگار ورزشی «رادیو فردا» سخنان افشاگرانه‌ای درباره فوتبال ایران بیان کرد. شجاعی در این مصاحبه گفت فوتبال ایران دچار فساد عمیق مالی و اخلاقی است که تمام ارکان آن از فدراسیون تا نشریات ورزشی را در برمی‌گیرد.

شجاعی درباره پیگیری مجلس در قبال فساد در فوتبال ایران گفت این پرونده‌ها به نتیجه نمی‌رسند زیرا باید افرادی افشا شوند که خود صاحب قدرت هستند و تعدادشان هم زیاد است.

مسعود شجاعی در دیدار تاریخی تیم‌های ملی فوتبال ایران و آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

مسعود شجاعی در دیدار تاریخی تیم‌های ملی فوتبال ایران و آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

او از رشوه‌های مالی بزرگ در فوتبال ایران پرده برداشت و گفت حتی به خود او پیشنهاد شده بود که اگر مبلغی بپردازد می‌تواند در تیم ملی بماند اما او دست به چنین کاری نزده است.

مسعود شجاعی در این مصاحبه همچنین از حق زنان برای حضور در ورزشگاه‌های مسابقات فوتبال دفاع کرد و گفت چرا وقتی تیم ملی ایران با تیم‌های ملی کشورهای دیگر در ایران بازی دارد زنان آن کشورها اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را دارند اما زنان ایرانی از این حق محرومند.

شجاعی درباره کمک‌هایش به کودکان کار و کودکان افغان سخن گفت و اعلام کرد که در این زمینه نیز در ایران برای او مشکلاتی ایجاد کردند.

خبرگزاری میزان، نزدیک به قوه قضائیه ایران پس از انتشار مصاحبه مسعود شجاعی نوشته بود این حرف‌ها به شجاعی ربطی ندارد و فدراسیون و فوتبال و وزارت ورزش باید با او برخورد کنند. میزان گفته بود شجاعی با «معاندان انقلاب» مصاحبه کرده است.

Share