Share

 در جریان راهپیمایی اعتراضی روز دوشنبه ۲۵ بهمن ماه یک نفر بر اثر شلیک گلوله جان خود را از دست داده و چندین نفر مجروح شده‌اند. 

خبرگزاری‌های فارس و مهر با اعلام این خبر شلیک به معترضان را به اعضای سازمان مجاهدین خلق و «اغتشاشگران» نسبت داده‌اند. 
 
پیش از این اخباری مبنی بر تیراندازی به معترضان در برخی سایت‌های خبری منتشر شده بود. برخی شاهدان عینی نیز در گفت‌وگو با زمانه مجروح شدن چند نفر از معترضان در اثر شلیک گلوله را تایید کرده بودند. 
 
یک شاهد عینی به رادیو زمانه گفت که حدود ساعت ۱۷. ۳۰ روز دوشنبه، دو پسر جوان در خیابان قصرالدشت تیر خوردند و به بیمارستان منتقل شدند، به گفته وی این گلوله از طر ف نیروهای ضد شورش شلیک شد. 
 
یک شاهد عینی دیگر نیز در گفت‌وگو با زمانه از زخمی شدن یک زن از ناحیه دست و انتقال او به بیمارستان خبر داد. وب سایت جرس و بامداد خبر نیز این گزارش را تایید کرده‌اند. 
 
خبرگزاری مهر شمار مجروحان تجمعات امروز را چهار نفر اعلام کرده و می‌گوید که یکی از این افراد «به دلیل شدت جراحات وارده» جان خود را از دست داده است. 
 
مخالفان دولت ایران، امروز در پی فراخوان میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالف دولت برای راه‌پیمایی در حمایت از قیام مردم مصر و تونس به خیابان‌ها آمدند. 
 
موسوی و کروبی نیز گفته بودند که امروز به تظاهر‌کنندگان می‌پیوندند اما خبر‌ها حاکی از این است که این دو رهبر مخالف دولت در «حصر خانگی» قرار گرفته‌اند. 
 
تارنمای کلمه گزارش داده که میرحسین موسوی و زهرا رهنورد هنگامی که قصد شرکت در راه‌پیمایی امروز را داشتند با ممانعت مأموران امنیتی روبه‌رو شدند و از منزلشان نتوانستند خارج شوند. 
 
بر اساس گزارش‌های رسیده از تهران حضور معترضان در خیابان‌های شهر تهران تا ساعت ۱۱ شب ادامه داشته است و معترضان در برخی نقاط تهران از پشت بام‎های منازلشان فریاد الله اکبر سرداده‌اند.
Share