Share

بازداشت‌ها در رابطه با پرونده فساد مالی در شهرداری بناب ادامه دارد. صبح روز دوشنبه ۱۵ آذر مقصود کفشنوچی، شهردار بناب نیز به‌همراه دو کارمند دیگر شهرداری دستگیر شدند.

مقصود کفشنوچی، شهردار بناب

مقصود کفشنوچی، شهردار بناب

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، یکی از اعضای شورای شهر بناب که نخواست نامش فاش شود خبر دستگیری شهردار این شهر را تأیید کرد و گفت: «برای انتخاب سرپرست جدید شهرداری بناب منتظر نظر و پاسخ مسئولان استانداری هستیم.»

ولی فرج‌اللهی، فرماندار شهرستان بناب نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دستگیری شهردار بناب را تأیید کرد.

پیش از این ۱۱ نفر از کارمند شهرداری و شورای شهر بناب در ارتباط با این پرونده دستگیر شده بودند که دو نفر از آن‌ها آزاد شدند.

با دستگیری شهردار و دو کارمند دیگر شهرداری بناب مجموع دستگیری‌های این پرونده به ۱۲ نفر رسید که شامل یکی از معاونان شهردار، یک عضو شورای شهر و ۱۰ نفر از کارکنان شهرداری می‌شود.

همچنین پنج نفر نیز بیرون از مجموعه شهرداری و شورای شهر بناب دستگیر شده‌اند.

تا کنون جزئیاتی در باره فساد مالی صورت گرفته در شهرداری بناب منتشر نشده است، اما خبرگزاری فارس که به نهادهای امنیتی و قوه قضائیه نزدیک است آبان‌ماه سال جاری اتهام این افراد را «رشوه و تبانی در شورای اسلامی شهر و شهرداری» گزارش کرده بود.

پیش از این نیز فساد مالی در شهرداری و شورای شهر تبریز، مراغه و مرند بازداشت تعدادی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهرها در استان آذربایجان شرقی را به دنبال داشت.

بناب ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۱۰ کیلومتری تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

فساد مالی در شهرداری بناب؛ هشت نفر بازداشت شدند

Share