Share

گروهی از حامیان دولت امروز پس از ظهر در مقابل خانه مهدی کروبی تجمع کرده و به سر دادن شعار علیه وی پرداختند.

سحام‌نیوز، تارنمای نزدیک به مهدی کروبی، نوشت جمعی از «اراذل و اوباش» به همراه گروهی از حامیان دولت از میدان ارک به سوی منزل شخصی این مخالف دولت ایران رفته و در آن‌جا تجمع کردند.
 

سحام‌نیوز نوشته است که ابتدا تجمعی از سوی حامیان دولت در میدان ارک علیه کروبی و میرحسین موسوی برگزار شده و سپس شرکت‌کنندگان در آن به خانه کروبی حمله کرده‌اند.

خبرگزاری فارس، که از سایت‌های طرفدار دولت است از تجمع ارک چندین گزارش منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش‌ها این تجمع با حضور چند نمایندگان مجلس، مهدی کوچک‌زاده و مهدی غفوری‌فرد در مسجد ارک برگزار شد و این نمایندگان در آن سخنرانی کردند.

کوچک‌زاده در سخنان خود گفت: «در حال حاضر شعار ملت ایران تنها این است حرف ما یک کلام، محاکمه والسلام.»
 

این نماینده تهران همچنین مسئولیت کشته‌ها و زخمی‌های اعتراضات روز گذشته را «سران فتنه» دانست و افزود: «سران فتنه مفسد‌فی‌الارض هستند و در این فتنه‌گری‌ها جرم معلوم و مجرم نیز مشخص است.»

شرکت‌کنندگان در این تجمع شعار «مرگ بر موسوی، مرگ بر خاتمی و مرگ بر کروبی» سر دادند.

بر اساس آخرین خبرهای منتشرشده افراد حاضر در مقابل منزل کروبی همچنان در آن‌جا به‌سر می‌برند و علیه او شعار می‌دهند.

از سوی دیگر تارنمای جنبش راه سبز (جرس) نیز خبری منتشر ساخت که طبق آن گروهی از نیروهای بسیجی و لباس شخصی‌های وابسته به حکومت از صبح امروز (سه‌شنبه) در صدد سازمان دادن برنامه‌ای برای حمله به منزل میرحسین موسوی هستند.
 

جرس نوشت طرفداران دولت ادعا کرده‌اند که تصمیم دارند موسوی را دستگیر کرده و برای محاکمه به قوه قضائیه تحویل دهند.

برخی از نمایندگان مجلس نیز، صبح امروز خواهان مجازات اعدام برای میرحسین موسوی و مهدی کروبی شدند و ۲۲۳ نفر از آنان طی بیانیه‌ای در مورد وقایع روز گذشته خواستار اشد مجازات برای این دو رهبر مخالفان شدند.

همچنین خبر می‌رسد که در طول امروز تلویزیون دولتی ایران به شکل بی‌سابقه‌ای بارها از محاکمه موسوی و کروبی گفته و برنامه‌ها و گفت‌وگوهای متعددی در این‌باره پخش کرده است.
 

این تنش‌ها در پی برگزاری راه‌پیمایی ۲۵ بهمن مخالفان دولت ایران، با فراخوان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و در حمایت از مردم مصر و تونس صورت گرفت. این راه‌پیمایی به تظاهرات ضددولتی تبدیل شد و نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان حمله کردند.

 

میرحسین موسوی و مهدی کروبی از روز ۲۳ بهمن‌ماه جاری در حصر کامل خانگی به‌سر می‌برند و تمامی تماس‌های آنان قطع شده است آن‌ها به دلیل «حصر خانگی» نتوانستند در راه‌پیمایی شرکت کنند.

 

وب‌سایت‌های مخالفان نیز تاکنون گزارشی درباره وضعیت موسوی و کروبی پس از حصر خانگی منتشر نکرده‌اند.
 

 

Share