Share

دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گفته‌اند که از وضعیت پدر و مادر خود هیچ اطلاعی ندارند.

به گزارش تارنمای جنبش راه سبز (جرس)، آن‌ها نگران وضعیت پدر و مادرشان هستند و طی ۴۸ ساعت اخیر هیچ‌گونه اطلاعی از وضعیت و سلامتی آن‌ها ندارد.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، سه تن از مخالفان دولت ایران از روز ۲۳ بهمن‌ماه جاری در حصر کامل خانگی به‌سر می‌برند و تمامی تماس‌های آنان قطع شده است.

وب‌سایت‌های مخالفان نیز تاکنون گزارشی درباره وضعیت موسوی و کروبی پس از حصر خانگی منتشر نکرده‌اند.

دختران میرحسین موسوی گفته‌اند که افزون بر قطع هرگونه ارتباط و تماس تلفنی، کوچه منتهی به منزل والدین‌شان توسط خودرو ون مسدود شده است.
 

بر اساس اطلاعات آن‌ها، مأموران داخل این خودرو مدعی هستند حکم این اقدام را از دادستانی تهران گرفته‌اند اما از ارائه هرگونه حکم و یا کارت شناسایی خودداری کرده‌اند و تاکنون هیچ مقام رسمی نیز مسئولیت اقدامات اخیر را بر عهده نگرفته است.

این مأموران مانع از ورود فرزندان و گروه محافظ میرحسین موسوی به داخل خانه شده‌اند و تمامی راه‌های ارتباطی ناگهان قطع شده است.

دختران این دو مخالف دولت ایران نگران وضعیت سلامتی پدر و مادر خود هستند و حتا نمی‌دانند که آن‌ها در خانه به‌سر می‌برند یا خیر.

آن‌ها به جرس گفته‌اند: «نگرانی ما این است که اصلأ نمی دانیم در پشت این درهای بسته و در پسِ سکوت و خاموشی و بی‌خبری ایجاد شده چه می‌گذرد و چه اقدامات غیرقابل تصوری علیه آن‌ها صورت گرفته است.»

آن‌ها همچنین افزوده‌اند: «ما نمی‌دانیم چه اتفاقی برای آقای موسوی و خانم رهنورد افتاده است و آیا اصولأ مسئولیت حفظ جان مهندس موسوی و خانم رهنورد به عهده چه کسی است؟ ما حتا نمی‌دانیم آیا پدر و مادر ما در این منزل مستقر هستند و یا به جای دیگر منتقل شده‌اند؟»

در پی تظاهرات اعتراضی روز ۲۵ بهمن‌ماه جاری که منجر به کشته شدن دو نفر، زخمی شدن ده‌ها نفر و بازداشت دست‌کم ۱۵۰۰ تن گردید، مقامات دولتی، گروهی از نمایندگان مجلس و رسانه‌ها، به‌ویژه رادیو و تلویزیون ایران، به‌شکل بی‌سابقه‌ای علیه میرحسین موسوی و مهدی کروبی تبلیغ کردند. آن‌ها بی‌مهابا از «اعدام سران فتنه» سخن گفتند.

۲۲۳ نماینده مجلس ایران طی بیانیه‌ای در مورد وقایع ۲۵ بهمن‌ خواستار اشد مجازات برای میرحسین موسوی و مهدی کروبی شدند و در جلسه مجلس شعار «مرگ بر موسوی، مرگ بر کروبی» سر دادند.

از سوی دیگر جرس خبری منتشر ساخت که طبق آن گروهی از نیروهای بسیجی و لباس شخصی‌های وابسته به حکومت از صبح روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن، در صدد سازمان دادن برنامه‌ای برای حمله به منزل میرحسین موسوی هستند.

جرس نوشت طرفداران دولت ادعا کرده‌اند که تصمیم دارند موسوی را دستگیر کرده و برای محاکمه به قوه قضائیه تحویل دهند.

عصر روز گذشته نیز گروهی از طرفداران دولت به همراه چند نماینده مجلس در میدان ارک تهران گرد آمدند و با شعارهای «مرگ بر موسوی، مرگ بر کروبی، مرگ بر خاتمی» آدمکی را به‌عنوان نماد میرحسین موسوی به دار آویختند.

این عده پس از گردهمایی خود به سوی منزل مهدی کروبی رفته و در برابر خانه وی تجمع کردند و علیه او شعار دادند. تا زمان تنظیم این خبر تجمع آن‌ها در مقابل منزل کروبی همچنان ادامه دارد.
 

 

Share