Share

نیروهای امنیتی با حمله به منزل حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی قصد بازداشت وی را داشتند.

به گزارش سحام‌نیوز، شب گذشته نزدیک به ۲۰ نفر از نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران با یورش به منزل حسین کروبی؛ فرزند مهدی کروبی، قصد بازداشت وی را داشتند.

بنا بر این گزارش حمله‌کنندگان پس از ناکام ماندن در بازداشت حسین کروبی در منزل وی را شکسته، وارد خانه شده و در آن‌جا مستقر شدند.

حسین کروبی به سحام‌نیوز گفته است: «این افراد متاسفأنه با تخریب اموال و بر هم زدن آسایش عمومی و نیز و با ایجاد رعب و وحشت در ساختمان مسکونی، اسباب ناراحتی و وحشت را در میان همسایگان فراهم کرده‌اند.»

حسین کروبی: «این رفتارها نه اسلامی‌ است و نه ایرانی و نه حتی انسانی! بلکه شبیه رفتار حکومت‌های فاشیستی در برخورد آن‌ها با مخالفین‌شان است.»

حسین کروبی سه هفته پیش نیز به اداره اطلاعات احضار و برای چند ساعت بازداشت شده بود.
 

همچنین شب گذشته گروهی از طرفداران دولت پس از برگزاری گردهمایی در میدان ارک و در برابر دادستانی تهران به سوی منزل مهدی کروبی رفته و در آن‌جا به سر دادن شعار علیه وی پرداختند. تجمع آن‌ها در برابر خانه کروبی تا نیمه‌شب به طول انجامید.

در گردهمایی میدان ارک تجمع‌کنندگان خواستار دستگیری و اعدام مهدی کروبی و میرحسین موسوی شده بودند.

از سوی دیگر فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی در ارتباط با تجمع شب گذشته طرفداران دولت در برابر خانه‌شان، نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران نوشت.

همسر مهدی کروبی، حملات شب گذشته را در ادامه سخنان علی لاریجانی در مجلس و شعارهای گروهی از نمایندگان مجلس علیه موسوی و کروبی دانست.

وی در این نامه نوشت: «اینجانب در خلال حملات اوباش در شب‌های مقدس رمضان به مقام رهبری نامه‌ای نگاشتم و اعلام کردم اختلاف جناب‌عالی با همسرم چه ارتباطی با حق زیستن ما دارد، اما امروزه پذیرفته‌ام در نظامی که بیشترین نقش را در دوران مبارزه و شکل‌گیری آن داشتیم، دیگر حقی برای زیستن ساده هم نداریم.»

فاطمه کروبی این شیوه‌ها را «ابداعی و بدوی» نامیده که « قرن‌هاست نمونه‌ای از آن در جوامع غیرمتمدن هم دیده نشده است»

وی با اشاره به حصر کامل خود و همسرش توسط نیروهای امنیتی از روز پنج‌شنبه گذشته و قطع همه تلفن‌ها و همچنین حمله شبانه به خانه فرزندش حسین کروبی، نوشته است: «از آن‌جا که سخن از قانون‌گرایی کرده‌اید، موجب امتنان است معیارهای قانونی برای این رفتارهای مذبوحانه، غیرانسانی و البته کودکانه که هیچ خللی در انتخاب راه همسرم ایجاد نمی‌کند را جهت اطلاع اینجانب و تنویر افکار عمومی معین نمائید.»

در پی راهپیمایی ۲۵ بهمن‌ که منجر به کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری دو جوان معترض، زخمی شدن ده‌ها نفر و بازداشت ۱۵۰۰ نفر شد؛ حمله‌های مقامات دولتی و طرفداران دولت به میرحسین موسوی و مهدی کروبی افزایش بی‌سابقه‌ای یافته است.

 

مقامات حکومتی و نیروهای طرفدار دولت در دو روز گذشته بارها خواستار محاکمه و حتا اعدام این دو مخالف دولت شده‌اند.
 

 

 

Share