Share

مخالفان دولت ایران درباره بی‌خبری «مطلق» از میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ابراز «نگرانی» کرده‌اند.

 

وب‌سایت تحول سبز از وب‌سایت‌های مخالفان دولت ایران گزارش داده از روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۸۹ منزل میرحسین موسوی یکی از رهبران مخالف دولت در «محاصره کامل» است و همه ارتباطات وی قطع شده است.

 

بنا بر این گزارش، محافظان موسوی گفته‌اند که تعدادی از مأموران امنیتی در منزل موسوی حضور دارند و مانع هرگونه دسترسی به وی می‌شوند.

 

تحول سبز افزوده که حصر خانگی موسوی به دستور دادستانی تهران انجام شده است.

 

دو روز پیش نیز دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گفته بودند که از وضعیت پدر و مادر خود هیچ اطلاعی ندارند.

 

به گزارش تارنمای جنبش راه سبز (جرس)، آن‌ها نگران وضعیت پدر و مادرشان هستند و هیچ‌گونه اطلاعی از وضعیت و سلامتی آن‌ها ندارد.

 

دختران این دو مخالف دولت ایران حتی نمی‌دانند که آن‌ها در خانه به‌سر می‌برند یا خیر.

 

آن‌ها به جرس گفته‌اند: «نگرانی ما این است که اصلاً نمی دانیم در پشت این درهای بسته و در پسِ سکوت و خاموشی و بی‌خبری ایجاد شده چه می‌گذرد و چه اقدامات غیرقابل تصوری علیه آن‌ها صورت گرفته است.»

 

با این حال وب‌سایت کلمه که به میرحسین موسوی نزدیک است درباره آخرین وضعیت وی خبری منتشر نکرده است.

 

در همین حال وب‌سایت سحام‌نیوز گزارش داده که شامگاه چهارشنبه ۲۷ بهمن عده‌ای از «اراذل و اوباش» در مقابل منزل مهدی کروبی یکی دیگر از رهبران مخالف دولت تجمع کرده‌اند. ظاهراً اشاره سحام‌نیوز به حامیان حکومت است.

 

بنا بر این گزارش تجمع‌کنندگان شعارهایی هم‌چون «تا هاشمی کفن نشود؛ این وطن وطن نشود» و «موسوی و کروبی؛ اعدام باید گردند» سر می‌دادند.

 

سحام‌نیوز افزوده: «این اراذل تا نیمه‌های شب با ایجاد فضای رعب و وحشت اقدام به برهم زدن آرامش مردم و همسایگان کرده‌اند.»

 

همچنین سه‌شنبه ٢۶ بهمن نیروهای امنیتی با حمله به منزل حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی قصد بازداشت وی را داشتند. بنا بر این گزارش، حمله‌کنندگان پس از ناکام ماندن در بازداشت حسین کروبی در منزل وی را شکسته، وارد خانه شده و در آن‌جا مستقر شدند.

 

حمله‌های لفظی مقامات دولتی به رهبران مخالف دولت، پس از تظاهرات دوشنبه ۲۵ بهمن به‌طور کم‌سابقه‌ای افزایش یافته است. در یکی از تندترین واکنش‌ها نمایندگان مجلس ایران با سردادن شعار، خواهان «اعدام موسوی و کروبی» شدند.

 

تلویزیون دولتی ایران نیز روز گذشته به‌طور بی‌سابقه‌ای تصاویری از حامیان حکومت این کشور را که شعار «مرگ بر هاشمی» می‌دادند، پخش کرد.

 

 

Share