Share

محمود صادقی، نماینده منتقد مجلس شورای اسلامی ایران به خاطر «اظهارات نسبتا تند» علیه رئیس قوه قضائیه در شیراز عذرخواهی کرد.

صادقی در عین انتقاد از عدم آزادی نماینده‌ها، از رئیس قوه قضائیه عذرخواهی کرد

صادقی در عین انتقاد از عدم آزادی نماینده‌ها، از رئیس قوه قضائیه عذرخواهی کرد

محمود صادقی شنبه ۲۰ آذرماه در میان دانشجویان دانشگاه اراک گفت که در سخنرانی‌اش در شیراز سخنان تندی نسبت به صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران بیان کرده و از این بابت از او عذرخواهی کرد.

صادقی سه روز پیش، چهارشنبه ۱۷ آذرماه در دانشگاه شیراز طی سخنانی گفت که از آملی لاریجانی به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کرده‌است. او با تکرار سخنان انتقادآمیز گذشته تأکید کرد که بازکردن حساب سپرده از سوی رئیس قوه قضائیه غیرقانونی است و گردش این حساب‌ها باید به دیوان محاسبات اداری گزارش می‌شد.

او از صادق لاریجانی خواست تا درباره واریز میلیاردها تومان از بودجه قوه قضائیه به حساب‌های متعدد شخصی‌اش پاسخگو باشد.

لرزه بر اندام نماینده مجلس

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود در دانشگاه اراک گفت که برخی برای رأی مردم ارزش قائل نیستند و موافق حکومت انتصابی هستند.

او با دفاع از حق آزادی گفت که با توجه به اصل ۸۳ قانون اساسی، هر نماینده‌ای در برابر تمام مردم مسئول است و ادامه داد: «نمی‌توان مصونیت نمایندگان را نادیده گرفت. نباید فضایی باشد که نمایندگان از گفتن حقیقت واهمه داشته باشند و لرزه بر اندامشان باشد.»

محمود صادقی به دلیل درخواست شفاف شدن موضوع حساب‌های بانکی رئیس قوه قضائیه و اظهار نظرهایش درباره یاشار سلطانی، افشا‌کننده فساد معروف به «املاک نجومی» شهرداری تهران، و همچنین غیرقانونی دانستن بورسیه‌ها، تحت فشار قرار گرفت و در پی آن جواد ساداتی‌نژاد، نماینده کاشان و آران و بیدگل از او به اتهام نشر اکاذیب و تشویش افکار عمومی به دادسرای فرهنگ و رسانه تهران شکایت کرد.

شامگاه یکشنبه هفتم آذر مأموران امنیتی برای دستگیری محمود صادقی به محل سکونت او رفتند اما حضور مردم مانع دستگیری او شد. صادقی عصر دوشنبه هشتم آذر اعلام کرد که با پیگیری مسئولان حکم جلب‌اش «منتفی شده است» اما عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران از او خواست تا خود را معرفی کند.


در همین زمینه

ماموران دادستانی برای دستگیری محمود صادقی، شبانه به منزلش آمدند

شکایت نماینده کاشان از محمود صادقی به اتهام نشر اکاذیب

Share