Share

انفجار در نزدیکی بزرگترین کلیسای قبطی‌ها در قاهره دست‌کم به کشته و زخمی‌شدن ۷۴ تن انجامید.

مردم در برابر کلیسا پس از انفجار شعار می‌دهند - عکس: AFP

مردم در برابر کلیسا پس از انفجار شعار می‌دهند – عکس: AFP

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این انفجار صبح یکشنبه ۱۱ دسامبر/۲۱ اذر در یک نمازخانه منتهی به سالن اصلی کلیسای مرقس مقدس (سن‌مارک)، کلیسای جامع قبطی‌ها در قاهره، پایتخت مصر رخ داد که بر اثر آن دست‌کم ۲۵ تن کشته و ۴۹ تن دیگر زخمی شدند. بسیاری از این کشته‌شدگان را زنان و کودکانی تشکیل می‌دهند که برای شرکت در مراسم دعای روز یکشنبه به کلیسا رفته‌بودند.

قبطی‌ها بزرگترین اقلیت مسیحی مصر را تشکیل می‌دهد. اکنون جامعه مسیحی مصر بر اثر انفجار در نزدیکی بزرگترین کلیسای خود در قاهره به شدت نگران است.

تا کنون کسی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. اما گروه «دولت اسلامی» (داعش) در شبکه‌های اجتماعی به ستایش از این حمله پرداخته‌است.

روز جمعه نیز دو بمب کنارجاده‌ای ــ یکی در قاهره و دیگری در شمال پایتخت ــ شش پلیس را کشت و شش تن دیگر را زخمی کرد. بمب منفجرشده در کلیسا در یکشنبه حاوی ۱۲ کیلوگرم تی ان تی بود.

گروه‌های مسلح از سال ۲۰۱۳ که محمد مرسی، رئیس‌جمهور اسلامگرا توسط ارتش سرنگون شد بارها به مأموران پلیس و سربازان ارتش مصر حمله کرده‌اند. بیشتر این حملات در شبه‌جزیره سینا رخ داده‌اند. در این منطقه گروه «دولت اسلامی» (داعش) فعال است.

نیروهای امنیتی و نمایندگان دولت نیز در قاهره هدف حملات این گروه‌ها قرار گرفته‌اند.


در همین زمینه

انفجار در قاهره جان چند نفر را گرفت

Share