Share

تمامی ارتباطات میرحسین موسوی و زهرا رهنورد قطع گردیده و محافظان آن‌ها نیز برکنار شده‌اند.

در پی خبرهایی که در چند روز اخیر در باره وضعیت میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت ایران و همسرش زهرا رهنورد منتشر شد، امروز نیز خبرهای تکمیلی دیگری از بازداشت خانگی آن‌ها و قطع تمامی ارتباطات‌شان انتشار یافت.

بنا بر گزارش تارنمای کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، بازداشت خانگی این دو مخالف دولت از روز ۲۷ بهمن‌ماه کامل شده و با قطع آخرین ارتباطات محدود آن‌ها، هیچ اطلاعی از وضعیت و سلامت‌شان در دست نیست.

کلمه افزوده است که محافظان موسوی از محافظت وی برکنار شده و نیروهای امنیتی جای آن‌ها را گرفته‌اند.

حصر خانگی موسوی و رهنورد از روز ۲۵ بهمن آغاز شده بود. در این روز به دعوت وی و مهدی کروبی، یکی دیگر از رهبران مخالفان دولت، تظاهراتی به پشتیبانی از مردم مصر و تونس برگزار شد که با حمله نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان، دو نفر کشته، ده‌ها نفر زخمی و بیش از هزار نفر بازداشت شدند.

کلمه نوشته است کیوسک نگهبانی بر سر کوچه خانه موسوی خالی از نگهبان است و محل محافظان وی که در کنار خانه قرار دارد توسط نیروهای جدید امنیتی که روشن نیست به کدام نهاد وابسته‌اند، اشغال شده است.

خودروی ون نیروهای امنیتی کاملأ کوچه بن‌بست خانه موسوی را بسته است و هرگونه عبور و مروری بازرسی می‌شود.

شاهدان عینی گفته‌اند که سرنشینان خودروی ون ماسک‌های ویژه آلودگی هوا بر چهره دارند.
 

طبق این گزارش گفته می‌شود نیروهای امنیتی به تعداد زیاد در خیابان پراکنده هستند و به شکل پنهانی از مراجعه‌کنندگان به کوچه عکس‌برداری می‌کنند.

کلمه نوشته است که مسأله‌ خوراک موسوی و رهنورد مبهم است و از چند روز گذشته مواد غذایی آن‌ها توسط نیروهای امنیتی تأمین می‌شود و این بر نگرانی‌ درباره‌ آن‌ها می‌افزاید.
 

این وب‌سایت اعلام کرده است که پس از صدور بیانیه‌ روز ۲۶ بهمن‌ماه میرحسین موسوی، آخرین ارتباط با وی نیز از بین رفت.

تارنمای تحول سبز، از وب‌سایت‌های مخالفان دولت ایران نیز روز گذشته گزارش داد که از روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۸۹ منزل موسوی در «محاصره کامل» است و همه ارتباطات وی قطع شده است.

بنا بر این گزارش، محافظان موسوی گفته‌اند که تعدادی از مأموران امنیتی در منزل موسوی حضور دارند و مانع هرگونه دسترسی به وی می‌شوند.

تحول سبز افزود که حصر خانگی موسوی به دستور دادستانی تهران انجام شده است.

سه روز پیش نیز دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گفته بودند که از وضعیت پدر و مادر خود هیچ اطلاعی ندارند.

دختران این دو مخالف دولت ایران حتا نمی‌دانند که آن‌ها در خانه به‌سر می‌برند یا خیر.

روز گذشته آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه گفت، قوه قضائیه راه را بر «اطلاعیه پراکنی سران فتنه» خواهد بست و اجازه نمی‌دهد بیش از این از «تحمل نظام» سوء استفاده کنند.

امروز نیز در نماز جمعه تهران، آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در مورد موسوی و کروبی به قوه قضائیه پیشنهاد داد: «درهای خانه‌های این افراد باید بسته شود، رفت و آمد آن‌ها با عوامل‌شان باید قطع شود، تلفن، اینترنت و وسایل ارتباطی این‌ها باید مسدود شود و در حقیقت در خانه خود زندانی شوند.»
 

 

Share