Share

در پی انفجار خونبار در نزدیکی بزرگترین کلیسای قبطی‌ها در قاهره، شورای جهانی کلیسا خواهان حفاظت جان مسیحیان در خاورمیانه شد.

قاهره: یادبود قربانیان انفجار روز یکشنبه ۱۱ دسامبر / ۲۱ آذر در کلیسای جامع قبطی‌ها

قاهره: یادبود قربانیان انفجار روز یکشنبه ۱۱ دسامبر / ۲۱ آذر در کلیسای جامع قبطی‌ها

اولاو فیکسه تُویت، دبیرکل شورای جهانی کلیسا، دوشنبه ۱۲ دسامبر / ۲۲ آذر در ژنو گفت کشتار روز یکشنبه نشان داد که تا چه اندازه مسیحیان در مصر و تمام خاورمیانه تهدید می‌شوند.

دبیرکل شورای جهانی کلیسا یادآوری کرد که در سال‌های گذشته قبطی‌ها چندین بار در مصر هدف اقدامات خشونت‌بار بوده‌اند. او قربانیان این رویدادها را «شهید راه اعتقادات خود» خواند.

صبح یکشنبه ۱۱ دسامبر / ۲۱ آذر انفجاری در یک نمازخانه منتهی به سالن اصلی کلیسای سن‌پیتر و سن‌پل (پیتر و پل مقدس)، کلیسای جامع قبطی‌ها در قاهره، پایتخت مصر رخ داد که بر اثر آن دست‌کم ۲۵ نفر کشته و ۴۹ نفر زخمی شدند. بسیاری از این کشته‌شدگان را زنان و کودکانی تشکیل می‌دادند که برای شرکت در مراسم دعای روز یکشنبه به کلیسا رفته‌ بودند.

قبطی‌ها بزرگترین اقلیت مسیحی مصر را تشکیل می‌دهد.

پاپ تاوادروس دوم، رهبر مسیحیان قبطی در مراسم سوگواری دوشنبه قبطی‌ها در قاهره نیز حمله روز یکشنبه را محکوم کرد و گفت: «هر کس که دست به چنین اقدامی زده متعلق به مصر، تاریخ و فرهنگ آن نیست.» او افزود حمله به کلیسا حمله «به ملت است».

بیشتر بخوانید:

انفجار در نزدیکی بزرگترین کلیسای قبطی‌ها در قاهره

Share