Share

«فروشنده»، هفتمین فیلم اصغر فرهادی، فیلمساز ایرانی برنده جایزه اسکار، نامزد جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان گلدن‌گلوب شد.

اصغر فرهادی در کنار بازیگران و دست‌اندرکاران فیلم «فروشنده»

اصغر فرهادی در کنار بازیگران و دست‌اندرکاران فیلم «فروشنده»

به‌گزارش نشریه ورایتی، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود روز دوشنبه ۱۲ دسامبر / ۲۲ آذر نامزدهای هفتادوچهارمین دوره گلدن‌گلوب را اعلام کرد.

بر این اساس فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی در بین پنج فیلم غیرانگلیسی‌زبان نامزد جایزه گلدن‌گلوب قرار دارد.

چهار فیلم دیگر این بخش عبارتند از «او» ساخته پل ورهوفن (از فرانسه)، «تونی اردمان» به کارگردانی مارن آده (از آلمان)، «خدایان» ساخته هدی بنیامینا (از فرانسه) و «نرودا» به کارگردانی پابلو لارایین (از شیلی).

فیلم «فروشنده» در جشنواره فیلم کن جایزه بهترین فیلم‌نامه‌نویسی و بهترین بازیگر مرد را به دست آورده است.

اصغر فرهادی پیش از این با فیلم‌های «گذشته» و «جدایی نادر از سیمین» نیز نامزد جایزه گلدن‌گلوب شده بود که در شصت‌ونهمین دوره آن در سال ۲۰۱۲ موفق شد با فیلم «جدایی نادر از سیمین» جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان را از آن خود کند.

نزدیک به دو هفته پیش «انجمن ملی نقد فیلم» در آمریکا «فروشنده» را به عنوان بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان سال انتخاب کرده بود.

«فروشنده» همچنین به‌عنوان نماینده ایران برای اسکار ۲۰۱۷ انتخاب شده است. این فیلم در نخستین روز اکرانش در سینماهای تهران با فروشی بیش از ۲۵۰ میلیون تومان رکورد فروش روز اول فیلم‌ها در سینمای ایران را شکست.

مراسم اهدای جوایز گلدن‌گلوب ۱۹ دی‌ماه سال جاری / ۸ ژانویه‌ ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

انجمن نقد فیلم آمریکا «فروشنده» را بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان دانست

Share