Share

مهدی کروبی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران تجمع‌های اخیر نیروهای طرفدار دولت در برابر منزلش را کار گروهی «اسلام‌نما» خواند.

سحام‌نیوز، تارنمای نزدیک به مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت ایران، نامه تازه‌ای را از کروبی منتشر کرد.

به نوشته این وب‌سایت، آقای کروبی به دلیل بازداشت کامل خانگی و عدم توانایی ارسال نامه مستقیم به آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، این نامه را در اختیار تارنمای‌ سحام‌نیوز قرار داده تا آن را منتشر سازد.

مهدی کروبی در این نامه نوشته است که در شب‌های اخیر گروه‌های موتورسوار به همراه چند «روحانی‌نما» در مقابل خانه وی جمع شده و به دادن شعار و «فحاشی و هتاکی» پرداخته‌اند.

کروبی نوشته است: «این افراد مراسم‌شان را با به‌کار بردن زشت‌ترین کلمات در رابطه با “به اصطلاح سران فتنه” و نیز برخی سران و مقامات حکومتی و خانواده آنان آغاز؛ و با دعا و طلب طول عمر برای “مقام رهبری” به پایان می رسانند!»

دبیرکل حزب اعتماد ملی افزوده است: «با کف و سوت و فحاشی و سینه‌زنی و دعای فرج؛ به خیال خام‌شان در حال خدمت به اسلام و مسلمین هستند! جالب است این افراد با لحظه شماری برای پایان بردن کار فرهنگی‌شان به‌دنبال ورود به ساختمان و قتل ساکنین آن هستند!»

مهدی کروبی نوشته است: «من برای آبروی حکومت به شما می‌گویم که این نوع رفتار از اسلام و جمهوری اسلامی و روحانیت عبور کرده و نگران این جریان بوده و هستم.»

این تنش‌ها در پی برگزاری راه‌پیمایی ۲۵ بهمن مخالفان دولت ایران، با فراخوان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و در حمایت از مردم مصر و تونس صورت گرفت. این راه‌پیمایی به تظاهرات ضددولتی تبدیل شد و نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان حمله کردند که طی آن صانع ژاله و محمد مختاری دو تن از معترضان کشته، ده‌ها نفر زخمی و بیش از هزار نفر بازداشت شدند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی از روز ۲۳ بهمن‌ماه جاری در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند و تماس‌های عادی آنان قطع شده است.

شب ۲۶ بهمن‌ماه نیز نزدیک به ۲۰ نفر از نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران با یورش به منزل حسین کروبی؛ فرزند مهدی کروبی، قصد بازداشت وی را داشتند.

 

حمله‌کنندگان پس از ناکام ماندن در بازداشت حسین کروبی در منزل وی را شکسته، وارد خانه شده و در آن‌جا مستقر شدند.

از سوی دیگر فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی نیز روز چهارشنبه گذشته در ارتباط با تجمع طرفداران دولت در برابر خانه‌شان، نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران نوشت.

 

همسر مهدی کروبی، این حملات را در ادامه سخنان علی لاریجانی در مجلس و شعارهای گروهی از نمایندگان مجلس علیه موسوی و کروبی دانست که فردای راه‌پیمایی ۲۵ بهمن روی داد.

 

وی در این نامه نوشت: «اینجانب در خلال حملات اوباش در شب‌های مقدس رمضان به مقام رهبری نامه‌ای نگاشتم و اعلام کردم اختلاف جناب‌عالی با همسرم چه ارتباطی با حق زیستن ما دارد، اما امروزه پذیرفته‌ام در نظامی که بیشترین نقش را در دوران مبارزه و شکل‌گیری آن داشتیم، دیگر حقی برای زیستن ساده هم نداریم.»

 

مهدی کروبی در ادامه نامه خود خطاب به آیت‌الله لاریجانی از وی خواسته است تا وعده‌هایی را که در سخنرانی‌ها مبنی بر محاکمه وی مطرح کرده‌اند هر چه زودتر عملی گردد. وی نوشته است: «باشد که در دادگاهی عادل و علنی، مردم به حقیقت آگاهی یابند.»

این نامزد انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران در پایان نامه خود آورده است: «هیچ گونه تزلزلی در استواری مهدی کروبی در دفاع از حقوق برحق مردم ایران به‌وجود نخواهد آمد و تا آخرین لحظه در کنار مردم خواهم ماند.»

روز ۱۳دی‌ماه نیز مهدی کروبی در نامه‌ای خطاب به مردم ایران اعلام کرده بود که حاضر است در یک دادگاه علنی که مردم بتوانند حرف‌های دو طرف را بشنوند و قضاوت کنند، شرکت کند.

کروبی نوشته بود: «برای همه مواضع‌ام ادله محکمی دارم چرا که ۲۱ سال است با این قضیه‌ها مدام به صورت‌های مختلف درگیربودم و آرامشی هم نداشتم و من آماده‌ام دادگاه به هرصورت که باشد و برگزار شود.»
 

 

Share