Share

خبرگزاری فارس، مدعی شد «منافقین و فتنه‌گران» امروز قصد دارند با نظام مقابله مسلحانه کنند.

این تارنمای نزدیک به نیروهای امنیتی ایران نوشته است: «امروز منافقین با همکاری فتنه‌گران قصد دارند سناریوی "تجمعات جزیره‌ای و کوچک اما با سطح خشونت بالا و انبوه‌سازی در کشته‌ها با اقدام مسلحانه " را در دستور کار خود قرار دهند.»

مقامات جمهوری اسلامی سازمان مجاهدین خلق را «منافقین» خطاب می‌کنند و به معترضان «فتنه‌گر» می‌گویند.

فارس افزوده است: «برخی تیم‌های جدید منافقین در روزهای گذشته وارد کشور شده و تصمیم‌ دارند در صورت هرگونه تجمع احتمالی به منظور کشته‌‌سازی و با هدف ایجاد جو آشوب و خشونت، تعدادی از هموطنان‌مان را به شهادت برسانند.»

فارس مدعی شده است که در راه‌پیمایی روز ۲۵ بهمن نیز «دشمنان انقلاب» با تیراندازی خود صانع ژاله و محمد مختاری را کشته‌اند این در حالی است که مخالفان حکومت عامل کشته شدن این دو جوان را نیروهای امنیتی می‌دانند.

این خبرگزاری نزدیک به نیروهای امنیتی ایران نوشته است: «طی روزهای گذشته تماس‌هایی از سوی منافقین از داخل و خارج از کشور با برخی شهروندان صورت گرفته و آن‌ها را تشویق به حضور در خیابان‌ها کرده‌اند.»

مخالفان جمهوری اسلامی ایران این خبر خبرگزاری فارس را «سناریویی» می‌دانند که بر اساس آن حکومت قصد دارد با شلیک به سوی معترضان در خیابان‌ها، مسئولیت آن را به گردن مخالفان بیندازد.
 

آن‌ها می‌گویند راه‌پیمایی روز ۲۵ بهمن، کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری و سپس «بسیجی» قلمداد کردن این دو تجربه‌ای در این رابطه است.

راه‌پیمایی ۲۵ بهمن‌ به درخواست میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان دولت ایران و در پشتیبانی از جنبش مردم مصر و تونس برگزار شد اما با حمله نیروهای امنیتی به تظاهرات ضدحکومتی تبدیل شد.

این راه‌پیمایی افزون بر تهران در چند شهر دیگر نیز برپا شد اما در تهران با حمله نیروهای امنیتی منجر به کشته شدن دو جوان معترض، زخمی شدن ده‌ها نفر و بازداشت بیش از هزار نفر گردید.

 

با فراخوانی که چند روز پیش از سوی شورای هماهنگی راه سبز امید منتشر شد امروز یک‌شنبه اول اسفند ۸۹ در هفتمین روز کشته شدن دو نفر در تظاهرات ۲۵ بهمن، تجمعاتی در تهران و دیگر شهرها گزارش شده است.

بر اساس این گزارش‌ها امروز در تهران با وجود تدابیر شدید امنیتی مردم معترض از ساعت سه بعدازظهر به خیابان‌ها آمدند و درگیری‌هایی نیز از نقاط مختلف گزارش شده است.

تا هنگام تنظیم این خبر در میدان انقلاب، خیابان ولی‌عصر، بلوار کشاورز، میدان هفت تیر، در نزدیکی صدا و سیما، میدان ونک، پارک ملت و نقاط دیگری از تهران مردم دست به تجمع زده و شعارهایی علیه حکومت سر دادند.

همچنین در شیراز، اصفهان، همدان و چند شهر دیگر نیز این تجمعات صورت گرفته است. برای نخستین بار خبرهایی نیز از اعتراضات خیابانی مردم دو شهر کردنشین مهاباد و سنندج منتشر شده است. 

 

 

Share